Kilpailu 15.5.2011 A agilityrata, paikka Janakkala, järjestäjä Suomen Kromfohrländer ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Medi 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 4, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 käävil Rene Touch Topaz FI37668/09 Päivi Mantila 40009472 JANKK 45,08 3,11 1,08 0 1,08  
2 1 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo FIN36147/09 Martti Takala 40045017 TUUKK 40,70 3,44 -3,30 5 5  
3 2 tarupi Trina Yacatis Trina Af Ärtan FIN50929/08 Matti Sarvala 32075650 JANKK 48,69 2,88 4,69 5 9,69  
  4 käävil Hikaru Evak's Ultra Violet FI24138/09 Merja Nousiainen 32055832 JANKK         HYL  

Medi 1, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 6, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 10 brater Dina Sooraba Hessa FIN14142/07 Heidi Kykkänen 40006472 P-HAU 43,01 3,26 -0,99 0 -0,99 LUVA
2 5 kromfo Mese Jettildan Bironico FI26842/09 Tanja Virtanen 32084955 JAT 44,16 3,17 0,16 0 0,16  
3 11 espves Inkeri Nadador Babosa Furiosa ER53192/09 Mona Liljegren 32197185 JANKK 39,21 3,57 -4,79 5 5  
4 8 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio FI26843/09 Tarja Moisio 31949033 HAU 52,58 2,66 8,58 15 23,58  
  7 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick FIN31934/09 Kati Nieminen 32105012 IMPHA         HYL  
  9 brater Dali Ikioma Seko-Boltsi FIN31456/05 Kari Lappalainen 40006473 P-HAU         HYL  
  6 parson Alvin Tallitontun Ruuneperi FI31627/09 Johanna Merikanto 32145043 KANAV         POIS  

Maksi 1, kello 9:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 8, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 kromfo Gromit Fannimer Alvaro FIN46749/08 Harri Nurmi 40000449 JANKK 39,39 3,55 -4,61 5 5  
2 14 belpat Rico Dujoiedevie Féanor FIN48562/04 Kati Paakkanen 28218447 A-KOT 40,45 3,46 -3,55 5 5  
3 12 borcol Koda Tronic Gordon FI16356/09 Tea Sipilä 32074512 JANKK 36,30 3,86 -7,70 15 15  
4 19 porves Toto Pennydale Daredevil FIN21597/08 Hannele Kettunen 32298330 E-HKK 36,76 3,81 -7,24 20 20  
5 13 hovawa Lilli Milahow Kapric FI40123/09 Auvo Kuusinen 32075508 JANKK 52,48 2,67 8,48 15 23,48  
  15 borcol Elmo Pikkupaimenen Daredevil FIN42210/02 Henni Siltanen 32075692 JANKK         HYL  
  16 kulnou Roope Vofcit's Love Affair FIN36655/07 Johanna Tusa 23515909 HSKH         HYL  
  17 auskel Fria Placo Freya FI36289/09 Elina Jokinen 32074473 JANKK         HYL  

Medi 2, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 2, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
  20 kesvil Manu Nutlee Way Out FIN25696/06 Mika Turunen 33722148 JANKK         HYL  
  21 kromfo Musti Weluis Ace Of Spades FIN62306/08 Martti Salonen 40067211 HAU         HYL  

Maksi 2, kello 10:00, tuomari Anne Savioja, koirakoita 4, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 90 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 24 rhokoi Dara Ikimba Daraja FIN54108/08 Suvi Aalto 32162893 RIMA 43,21 3,66 -3,79 0 -3,79 LUVA,SERT
  22 belpam Pauli Harmaahurstin C´bang FIN29837/01 Anu Siira 1245789 JANKK         HYL  
  23 parcol Veeti Vanamon Fuel For Fire FIN11586/08 Sanna Laitinen 40000485 P-HAU         HYL  
  25 auskel Vinka Kelmi Liukas Lempi FIN44427/06 Jenni Tuomola 32067257 RIMA         HYL  

Mini 3, kello 10:40, tuomari Anne Savioja, koirakoita 18, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 walter Riia Vicway Euphoria FIN59605/08 Sari Mäkelä 32121342 JAU 44,79 3,57 -1,21 0 -1,21 SERT-A
2 39 borter Essu Heathberry`s Smart Casual FI37720/09 Satu Laru 32172430 BAT 50,08 3,19 4,08 0 4,08  
3 37 koohon Foxy Kooijtje Foxy Nina FIN11865/07 Merja Suomalainen 32156472 RIMA 46,88 3,41 0,88 5 5,88  
4 28 borter Rane Grindstones Axel Jump FI15431/09 Sanna Leimunen 32181421 BAT 47,62 3,36 1,62 5 6,62  
5 42 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey FIN21260/08 Sari Tervonen 32943164 NKH 49,56 3,23 3,56 5 8,56  
6 40 shelam Essi Pikkupaimenen No Worries FIN35242/03 Katri Soinne 31936538 ATD 49,71 3,22 3,71 5 8,71  
7 31 käävil Rico Apolet Grey Frederik FIN37895/06 Soile Huttunen 32190137 JAU 49,74 3,22 3,74 5 8,74  
8 35 kääsna Hanibi Mardenas Honey Bee FIN12160/06 Ester Rautakorpi 32217191 RIMA 55,21 2,90 9,21 0 9,21  
  26 borter Riesa Grindstones Sea Surge FIN12807/05 Mimmi Räsänen 32115824 BAT         HYL  
  27 wecoca Hedda Tyhjätaskun Ilopilleri FIN13537/06 Mona Liljegren 32197185 JANKK         HYL  
  29 phalen Mökö Fly'aways Pink Panther FIN49008/05 Marianne Lammenaho 32479670 KOTKA         HYL  
  30 borter Siru Flagstones Fly-By-Night FIN19450/04 Nelli Kaulio 33913232 BAT         HYL  
  32 borter Tuikku Flagstones Happy-Go-Lucky FIN41311/06 Hannele Paajanti 32257258 AST         HYL  
  33 bichav Demi Sanillan Ice Princess FIN43852/05 Jenny Rantamölö 32162042 RIMA         HYL  
  34 schipp Jasmi Fandal`s Jambalaya FIN19416/05 Niina Toivonen 32075825 JANKK         HYL  
  36 kääsna Benny Ann's Adagio Bertil FIN49508/05 Noora Nummela 34021356 E-HKK         HYL  
  41 borter Touko Grindstones Glenmore FIN47871/05 Sanna Leimunen 32181421 BAT         HYL  
  43 borter Kipinä Flagstones Show Me Heaven FIN43171/05 Saija Lahtiluoma 31939784 RIMA         HYL  

Medi 3, kello 11:15, tuomari Anne Savioja, koirakoita 18, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 49 kromfo Adi Dreamwishes Adriana FIN18034/02 Ville Liukka 24017707 HAU 40,38 3,96 -5,62 0 -5,62  
2 61 auskel Muusa Olters Nealy Lobell FIN31958/02 Tanja Virtanen 32084955 JAT 42,12 3,80 -3,88 0 -3,88  
3 44 kromfo Flii Kipazin Mentha Piperita FIN21744/07 Jasmina Mero 32190904 ATT 42,61 3,76 -3,39 0 -3,39  
4 63 kromfo Zimbo Zimsalabim FIN33878/04 Åsa Rancken 26941473 TSAU 42,79 3,74 -3,21 0 -3,21  
5 52 pumi Väiski Csütörtök FIN33258/05 Johanna Merikanto 32145043 KANAV 43,45 3,68 -2,55 0 -2,55  
6 47 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma FIN37818/05 Satu Siltanen 31019002 HSKH 43,54 3,67 -2,46 0 -2,46  
7 57 espves Natso Caraydan Chiltepin ER41050/07 Mia Hyrskylahti 26223379 MÄNTS 43,64 3,67 -2,36 0 -2,36  
8 46 borter Rocco Hjelme Believe It Or Not FIN27583/03 Saija Lahtiluoma 31939784 RIMA 45,89 3,49 -0,11 0 -0,11  
9 64 kromfo Frank Tornado FIN16874/06 Nina Marjamäki 25619913 KKK 39,00 4,10 -7,00 5 5  
  45 manter Max Bonwild Arctic Soulmate FIN25158/04 Irina Rytkönen 26947163 HSKH         HYL  
  48 kromfo Valma Minimaxin Walma FIN38533/06 Susanna Harjunpää 33728812 UPK         HYL  
  50 borter Luru Tigerlike Supervisor FIN41544/06 Marianne Lammenaho 32479670 KOTKA         HYL  
  53 kesvil Miisa Iines FIN32478/02 Mika Turunen 33722148 JANKK         HYL  
  55 borter Jami Foxilux Meän Kille FIN34818/06 Paula Pitkänen 32534230 JANKK         HYL  
  58 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri FIN26061/08 Henrika Pelkonen 34153392 HSKH         HYL  
  60 espves Mocca Caraydan Boomerang ER53851/06 Tiina Virtanen 32677511 JANKK         HYL  
  62 kromfo Chili Kipazin Creme De Menthe FIN14603/04 Jasmina Mero 32190904 ATT         HYL  
  54 kromfo Riemu Krumme Furche Voulez-Vous FIN45737/02 Anna Alanen 33953548 AST         KESK  
  56 kääsna Idefix Eisern Monnet FIN16598/05 Virpi Koski 33054188 P-HAU         POIS  

Maksi 3, kello 11:50, tuomari Anne Savioja, koirakoita 20, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 81 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 83 auskel Plikka Durante Didgeridoo ER56196/07 Lotta Vuorela 29550861 RIMA 37,08 4,32 -9,92 0 -9,92  
2 71 borcol Kiri Saunajaakon Taxman ER46874/08 Tiina Koistinen 31941523 RIMA 41,39 3,87 -5,61 0 -5,61 SERT-A
3 86 beauce Sini Punasukan Sinisiipi FIN31246/01 Teemu Sarjanen 32164969 RIMA 48,83 3,28 1,83 0 1,83  
4 85 schape Aatu Buffing Jäätehinen FIN12672/03 Soile Malmivuori 32081864 P-HAU 48,73 3,28 1,73 5 6,73  
5 67 borcol Onni Maccabee Happy Newyorker FIN36166/05 Santtu Stenberg 23321795 TSAU 41,24 3,88 -5,76 10 10  
6 76 belpat Ruska Kuunsirpin Our Star FIN28372/06 Auvo Kuusinen 32075508 JANKK 54,53 2,93 7,53 5 12,53  
  66 beauce Bro Punasukan Busybody FIN40370/06 Teemu Sarjanen 32164969 RIMA         HYL  
  69 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero ER12347/03 Eila Alitupa 32155279 KSSK         HYL  
  70 borcol Darma Emenems Darma ER54429/06 Jouni Vainio 31983073 HAU         HYL  
  72 borcol Sili Tronic Chilina ER16180/06 Nina Mesiranta 31914372 YLÖKK         HYL  
  73 borcol Paavo Cabaroo Slots A Fun FIN58742/07 Sanna Laitinen 40000485 P-HAU         HYL  
  74 siphus Rentukka Wintry Rentukka FIN31547/03 Sirpa Kärkkäinen 32512029 P-HAU         HYL  
  75 novnou Nappi Merkillinen Kiri FIN29603/05 Anna-Maria Orilähde 26890595 HSKH         HYL  
  77 borcol One Kvarkin Dom Perignon ER39069/07 Ville Liukka 24017707 HAU         HYL  
  78 belpag Wiva Donatrix Wivace FIN13157/06 Jaana Hautala 33046756 JAU         HYL  
  79 parcol Hilla Pythagoraan Vive Laviolette FIN46660/05 Erja Niutanen 32182721 RIMA         HYL  
  80 belpag Alfa Flamach V.D. Cart Hill Village FIN11298/07 Tarja Leppälä 32145250 JAU         HYL  
  81 valpai Vip Carambola ER38209/04 Jonna Rusi 32170555 E-HKK         HYL  
  82 belpam Riekku Tammikallion Heated FIN15879/07 Heli Koskinen 32223978 JAU         HYL  
  84 belpag Hani Faunittaren Fullmoon Selene FIN24536/02 Santtu Stenberg 23321795 TSAU         HYL  
  68 lagrom Luca Boogieman´s Buon Anno Nuovo ER52287/04 Julia Åivo 32371590 TSAU         POIS