Kilpailu 15.5.2011 B agilityrata, paikka Janakkala, järjestäjä Suomen Kromfohrländer ry

[Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 3, kello 12:50, tuomari Anne Savioja, koirakoita 17, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 32 borter Tuikku Flagstones Happy-Go-Lucky Hannele Paajanti AST 40,21 3,61 -2,79 0 -2,79 SERT-A
2 43 borter Kipinä Flagstones Show Me Heaven Saija Lahtiluoma RIMA 42,97 3,37 -0,03 0 -0,03  
3 31 käävil Rico Apolet Grey Frederik Soile Huttunen JAU 43,22 3,36 0,22 0 0,22  
4 40 shelam Essi Pikkupaimenen No Worries Katri Soinne ATD 44,84 3,23 1,84 0 1,84  
5 28 borter Rane Grindstones Axel Jump Sanna Leimunen BAT 45,78 3,17 2,78 0 2,78  
6 36 kääsna Benny Ann's Adagio Bertil Noora Nummela E-HKK 50,52 2,87 7,52 0 7,52  
7 29 phalen Mökö Fly'aways Pink Panther Marianne Lammenaho KOTKA 47,27 3,07 4,27 5 9,27  
8 39 borter Essu Heathberry`s Smart Casual Satu Laru BAT 49,25 2,94 6,25 5 11,25  
  26 borter Riesa Grindstones Sea Surge Mimmi Räsänen BAT         HYL  
  27 wecoca Hedda Tyhjätaskun Ilopilleri Mona Liljegren JANKK         HYL  
  30 borter Siru Flagstones Fly-By-Night Nelli Kaulio BAT         HYL  
  33 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  35 kääsna Hanibi Mardenas Honey Bee Ester Rautakorpi RIMA         HYL  
  37 koohon Foxy Kooijtje Foxy Nina Merja Suomalainen RIMA         HYL  
  38 walter Riia Vicway Euphoria Sari Mäkelä JAU         HYL  
  41 borter Touko Grindstones Glenmore Sanna Leimunen BAT         HYL  
  42 kääpin Remi Kleinwesen Cosmic Honey Sari Tervonen NKH         HYL  
  34 schipp Jasmi Fandal`s Jambalaya Niina Toivonen JANKK         POIS  

Medi 3, kello 13:25, tuomari Anne Savioja, koirakoita 19, ihanneaika 43 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,4 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 64 kromfo Frank Tornado Nina Marjamäki KKK 34,87 4,16 -8,13 0 -8,13  
2 49 kromfo Adi Dreamwishes Adriana Ville Liukka HAU 38,00 3,82 -5,00 0 -5,00  
3 58 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH 38,58 3,76 -4,42 0 -4,42  
4 57 espves Natso Caraydan Chiltepin Mia Hyrskylahti MÄNTS 39,04 3,71 -3,96 0 -3,96  
5 44 kromfo Flii Kipazin Mentha Piperita Jasmina Mero ATT 39,08 3,71 -3,92 0 -3,92  
6 61 auskel Muusa Olters Nealy Lobell Tanja Virtanen JAT 39,53 3,67 -3,47 0 -3,47  
7 47 koohon Lily Of Aura Mar-Lee Eloisa Charisma Satu Siltanen HSKH 41,21 3,52 -1,79 0 -1,79  
8 52 pumi Väiski Csütörtök Johanna Merikanto KANAV 41,90 3,46 -1,10 0 -1,10  
9 54 kromfo Riemu Krumme Furche Voulez-Vous Anna Alanen AST 42,62 3,40 -0,38 0 -0,38  
10 53 kesvil Miisa Iines Mika Turunen JANKK 47,61 3,05 4,61 5 9,61  
11 45 manter Max Bonwild Arctic Soulmate Irina Rytkönen HSKH 48,36 3,00 5,36 15 20,36  
  46 borter Rocco Hjelme Believe It Or Not Saija Lahtiluoma RIMA         HYL  
  48 kromfo Valma Minimaxin Walma Susanna Harjunpää UPK         HYL  
  50 borter Luru Tigerlike Supervisor Marianne Lammenaho KOTKA         HYL  
  51 stbter Dumle Skybolt Dumle Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  55 borter Jami Foxilux Meän Kille Paula Pitkänen JANKK         HYL  
  60 espves Mocca Caraydan Boomerang Tiina Virtanen JANKK         HYL  
  62 kromfo Chili Kipazin Creme De Menthe Jasmina Mero ATT         HYL  
  63 kromfo Zimbo Zimsalabim Åsa Rancken TSAU         HYL  
  56 kääsna Idefix Eisern Monnet Virpi Koski P-HAU         POIS  

Maksi 3, kello 14:10, tuomari Anne Savioja, koirakoita 19, ihanneaika 44 s, enimmäisaika 80 s, eteneminopeus 3,3 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 84 belpag Hani Faunittaren Fullmoon Selene Santtu Stenberg TSAU 39,46 3,67 -4,54 0 -4,54  
2 71 borcol Kiri Saunajaakon Taxman Tiina Koistinen RIMA 40,36 3,59 -3,64 0 -3,64  
3 80 belpag Alfa Flamach V.D. Cart Hill Village Tarja Leppälä JAU 43,05 3,37 -0,95 0 -0,95  
4 85 schape Aatu Buffing Jäätehinen Soile Malmivuori P-HAU 48,73 2,98 4,73 0 4,73  
5 81 valpai Vip Carambola Jonna Rusi E-HKK 48,98 2,96 4,98 0 4,98  
6 83 auskel Plikka Durante Didgeridoo Lotta Vuorela RIMA 35,84 4,05 -8,16 5 5  
7 69 auspai Ture Crofter Holding's Seré Vaquero Eila Alitupa KSSK 38,96 3,72 -5,04 5 5  
8 82 belpam Riekku Tammikallion Heated Heli Koskinen JAU 40,21 3,61 -3,79 5 5  
9 70 borcol Darma Emenems Darma Jouni Vainio HAU 38,30 3,79 -5,70 10 10  
10 75 novnou Nappi Merkillinen Kiri Anna-Maria Orilähde HSKH 49,14 2,95 5,14 5 10,14  
11 66 beauce Bro Punasukan Busybody Teemu Sarjanen RIMA 46,51 3,12 2,51 15 17,51  
12 78 belpag Wiva Donatrix Wivace Jaana Hautala JAU 59,16 2,45 15,16 10 25,16  
  67 borcol Onni Maccabee Happy Newyorker Santtu Stenberg TSAU         HYL  
  72 borcol Sili Tronic Chilina Nina Mesiranta YLÖKK         HYL  
  73 borcol Paavo Cabaroo Slots A Fun Sanna Laitinen P-HAU         HYL  
  74 siphus Rentukka Wintry Rentukka Sirpa Kärkkäinen P-HAU         HYL  
  76 belpat Ruska Kuunsirpin Our Star Auvo Kuusinen JANKK         HYL  
  77 borcol One Kvarkin Dom Perignon Ville Liukka HAU         HYL  
  79 parcol Hilla Pythagoraan Vive Laviolette Erja Niutanen RIMA         HYL  
  68 lagrom Luca Boogieman´s Buon Anno Nuovo Julia Åivo TSAU         POIS