Kilpailu 20.10.2013, paikka Janakkala, järjestäjä Suomen Kromfohrländer ry

[A Mini 1] [A Medi 1] [A Maksi 1] [B Mini 1] [B Medi 1] [B Maksi 1] [A Mini 2] [A Medi 2] [A Maksi 2] [B Mini 2] [B Medi 2] [B Maksi 2] [A Mini 3] [A Medi 3] [B Mini 3] [B Medi 3] [B Maksi 3] [A Maksi 3]

A agilityrata, mini 1, kello 8:00, tuomari Martti Salonen, koirakoita 17, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 caiter Jilli Yavanna's Jillian FI44498/09 Tiina Farin 40085966 KAT 43,11 3,36 -6,89 0 -6,89 LUVA
2 6 bicfri Touho Sempre Libera Born In A Hurry FI24082/12 Minna Juustovaara 40193359 LEVEK 45,05 3,22 -4,95 0 -4,95 SERT
3 12 lägpys Rölli Tulikäpälän Tuhka Tahvo FI53637/09 Taina Parviainen 32184936 TUUKK 48,41 2,99 -1,59 5 5  
4 13 bicfri Atte Leon Princess Fantaghiro FIN44652/05 Maria Perälä 40222340 HSKH 59,23 2,45 9,23 0 9,23  
5 10 käävil Rumba Zebec Amorin Rumba FI18999/11 Susanna Korhonen 40001487 LÄGI 48,55 2,99 -1,45 10 10  
6 7 borter Tiitu Foxilux Adventure Care FIN42043/07 Tuula Peltonen 33861876 KANAV 49,68 2,92 -0,32 10 10  
7 3 käävil Voltti Joiner's Quality Walnut Wonder FI19401/10 Christina Reinikainen 40024219 TAMSK 59,25 2,45 9,25 5 14,25  
8 14 caiter Lily Taikatuiskun Aurinkoinen Aileen FI46759/09 Sanna Huhtanen 40243619 TUUKK 66,03 2,20 16,03 10 26,03  
  1 boster Bertta Apeton Bertta FI40353/11 Irmeli Vuola 32352629 RÄ-KÄ         HYL  
  2 borter Einari Foxilux Ritolan Einari FI47355/11 Marjo Salonen 33722245 BORTK         HYL  
  4 jackru Minni Turbotassun Talven Taiga FI15465/12 Suvi Jutila 40098509 TAMSK         HYL  
  5 jackru Martta Rippendall's Jewel ER50480/08 Kristina Jokio 40264928 WALAT         HYL  
  8 jackru Arttu Saunajaakon Villi Viikinki FI53763/11 Tiina Kuusisto 27832620 ATT         HYL  
  9 shelam Juksu Uneksijan Strobohyrrä FIN16857/12 Sanna Holopainen 32155088 WALAT         HYL  
  15 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper FI26968/12 Iina Asunta 40110899 ATD         HYL  
  16 kääsna Alli Salimäen Next Door Alice FI26493/10 Erja Luoma 33706326 HSKK         HYL  
  17 jackru Ruuti Roverrandom Gp As Oberon ER20687/09 Sini Kalliokoski 31912455 WALAT         HYL  

A agilityrata, medi 1, kello 8:00, tuomari Martti Salonen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 parson Martti Ulvomäen Enzo Jr FI42575/10 Hanna Isotalo 40161761 YLÖKK 42,65 3,40 -7,35 5 5  
2 28 espves Oosa Concurrido Osado Osa FI11768/12 Merja Rajala 32216503 PORSK 51,60 2,81 1,60 5 6,60  
3 19 shelam Mila Gonnabe In My Dreams FIN50775/08 Marilla Tanner 33885289 HSKK 48,28 3,00 -1,72 10 10  
  20 novnou Tilda Dragonflame's Goldtail FI54120/11 Maiju Mantere 22509699 TAMSK         HYL  
  22 shelam Mortti Snowpaw Morty FI15870/11 Maria Kivipelto 31570826 POKS RY         HYL  
  23 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks FI48756/09 Elina Skogberg 32169362 HI-HA         HYL  
  27 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp FI37244/11 Maria Nylander 31936910 HI-HA         HYL  
  29 kromfo Tapa Alobelin Bianca FI33088/11 Hanna Degerman 32482586 TAKUT         HYL  

A agilityrata, maksi 1, kello 8:55, tuomari Martti Salonen, koirakoita 26, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 37 auskel Rhonda Kengurukolon Coffee Queen FI20433/10 Riitta-Liisa Tapiola 40120864 JANKK 41,86 3,46 -8,14 0 -8,14 LUVA
2 43 espves Sepe Ferdores I Am Superman FI52718/10 Kristina Tiainen 33423159 TAKUT 44,97 3,22 -5,03 0 -5,03 SERT
3 45 borcol Luna Latent Reserve Bohemia Alke FIN58030/11 Leena Parkkali 31938675 LEVEK 40,08 3,62 -9,92 5 5  
4 36 bokser Nasu Ma Baker´s Ziggy Stardust FIN29037/05 Laura Leisti 40153661 VAU 48,02 3,02 -1,98 5 5  
5 215 novnou Zero GREZAGORD'S UUNO TURHAPURO FI11298/10 Miita Magnusson 40086162 HSKH 50,40 2,88 0,40 5 5,40  
6 48 borcol Guess Tulitähden Only The Brave FI28252/10 Harri Westerlund 25168367 IMPHA 40,26 3,60 -9,74 10 10  
7 33 walspa Lotte Jangas Elin Kelin Klot FI21410/09 Sini-Satu Immonen 33546599 HSKH 45,60 3,18 -4,40 10 10  
8 42 borcol Tip Never Never Land L'contact Point ER57032/11 Kaisa Majanen 32221365 TAKUT 47,96 3,02 -2,04 10 10  
9 32 borcol Priima Rising Sun Prime ER18230/12 Katri Pietilä 21857782 LEVEK 59,47 2,44 9,47 5 14,47  
10 53 lyhcol Tara Tanning Ultra Bra FI31194/09 Erika Rautavaara 28607676 HAU 49,71 2,92 -0,29 15 15  
11 35 walspa Mila Pelydryns Snowflake From Sweden FI56516/11 Tanja-Maija Virta 24833347 TAMSK 56,24 2,58 6,24 10 16,24  
12 46 lyhcol Capu Cinnaberry`s Captain Hook FI47548/11 Raija Hyvärinen 32012448 HSKK 56,61 2,56 6,61 10 16,61  
  26 slapko Taavi Thingummy`s Öinen Usva FI24326/11 Riikka Pihkola 34245187 KANAV         HYL  
  30 borcol Bitti Maccabee Tiny Toons FI16702/09 Mira Kaakkomäki 34179842 RIIHI         HYL  
  31 borcol Ruska Tammikallion Ruska FI12594/12 Hanna Toivola 23300800 HI-HA         HYL  
  34 borcol Lucy Maccabee Delightfully Yours FI18325/11 Leena Himberg 31961891 HAU         HYL  
  38 labnou Pihka Sukkela Jääprinsessa FI12206/12 Sanna Salonen 23197686 HSKH         HYL  
  39 mudi Subré Mog-Ur´s Mrs Snabb FI45184/13 Salla Vornanen 32144280 KSSK         HYL  
  40 borcol Rio Covateco Wolverine ER36026/09 Mari Niinikoski 33777180 RIMA         HYL  
  41 auskel Lysti Smart Working Akuna FI51538/11 Tuulia Isoviita 32906622 RIMA         HYL  
  44 auspai Yes Sanjeet A'lanala Bernadette EJ54493/11 Sini Kalliokoski 31912455 WALAT         HYL  
  47 borcol Isak Tronic Jax ER39486/11 Saara Kattainen 40088840 HSKH         HYL  
  49 walspa Tarmo Jangas Da Vinci Code FIN52274/06 Sini-Satu Immonen 33546599 HSKH         HYL  
  50 auspai Witsi Hazelmoor With Or Without FI53804/11 Marjo Kouhia 32170681 WALAT         HYL  
  51 auskel Reiska Nallikallion Laukanlahja FI43088/10 Vesa Kokkonen 32187519 RIMA         HYL  
  52 walspa Essi Jangas Enttententten FI21413/09 Tiina Janka 32806625 HSKH         HYL  

B agilityrata, mini 1, kello 9:45, tuomari Martti Salonen, koirakoita 16, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 18 caiter Jilli Yavanna's Jillian FI44498/09 Tiina Farin 40085966 KAT 38,26 3,74 -11,74 0 -11,74 LUVA
2 10 käävil Rumba Zebec Amorin Rumba FI18999/11 Susanna Korhonen 40001487 LÄGI 38,42 3,72 -11,58 0 -11,58 LUVA
3 13 bicfri Atte Leon Princess Fantaghiro FIN44652/05 Maria Perälä 40222340 HSKH 50,12 2,85 0,12 0 0,12  
4 7 borter Tiitu Foxilux Adventure Care FIN42043/07 Tuula Peltonen 33861876 KANAV 42,58 3,36 -7,42 5 5  
5 4 jackru Minni Turbotassun Talven Taiga FI15465/12 Suvi Jutila 40098509 TAMSK 47,32 3,02 -2,68 5 5  
6 17 jackru Ruuti Roverrandom Gp As Oberon ER20687/09 Sini Kalliokoski 31912455 WALAT 46,35 3,09 -3,65 15 15  
7 14 caiter Lily Taikatuiskun Aurinkoinen Aileen FI46759/09 Sanna Huhtanen 40243619 TUUKK 66,01 2,17 16,01 0 16,01  
8 1 boster Bertta Apeton Bertta FI40353/11 Irmeli Vuola 32352629 RÄ-KÄ 57,96 2,47 7,96 10 17,96  
  2 borter Einari Foxilux Ritolan Einari FI47355/11 Marjo Salonen 33722245 BORTK         HYL  
  3 käävil Voltti Joiner's Quality Walnut Wonder FI19401/10 Christina Reinikainen 40024219 TAMSK         HYL  
  5 jackru Martta Rippendall's Jewel ER50480/08 Kristina Jokio 40264928 WALAT         HYL  
  8 jackru Arttu Saunajaakon Villi Viikinki FI53763/11 Tiina Kuusisto 27832620 ATT         HYL  
  9 shelam Juksu Uneksijan Strobohyrrä FIN16857/12 Sanna Holopainen 32155088 WALAT         HYL  
  12 lägpys Rölli Tulikäpälän Tuhka Tahvo FI53637/09 Taina Parviainen 32184936 TUUKK         HYL  
  15 shelam Xenon Pihlajapirtin Ultimate Jumper FI26968/12 Iina Asunta 40110899 ATD         HYL  
  16 kääsna Alli Salimäen Next Door Alice FI26493/10 Erja Luoma 33706326 HSKK         HYL  

B agilityrata, medi 1, kello 9:45, tuomari Martti Salonen, koirakoita 8, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 25 parson Martti Ulvomäen Enzo Jr FI42575/10 Hanna Isotalo 40161761 YLÖKK 36,89 3,88 -13,11 0 -13,11 SERT
2 28 espves Oosa Concurrido Osado Osa FI11768/12 Merja Rajala 32216503 PORSK 45,43 3,15 -4,57 5 5  
  19 shelam Mila Gonnabe In My Dreams FIN50775/08 Marilla Tanner 33885289 HSKK         HYL  
  20 novnou Tilda Dragonflame's Goldtail FI54120/11 Maiju Mantere 22509699 TAMSK         HYL  
  22 shelam Mortti Snowpaw Morty FI15870/11 Maria Kivipelto 31570826 POKS RY         HYL  
  23 shelam Velho Käpäläkoplan Big Bucks FI48756/09 Elina Skogberg 32169362 HI-HA         HYL  
  27 pumi Teppo Mindamellet Hipp-Hopp FI37244/11 Maria Nylander 31936910 HI-HA         HYL  
  29 kromfo Tapa Alobelin Bianca FI33088/11 Hanna Degerman 32482586 TAKUT         HYL  

B agilityrata, maksi 1, kello 10:40, tuomari Martti Salonen, koirakoita 24, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 36 bokser Nasu Ma Baker´s Ziggy Stardust FIN29037/05 Laura Leisti 40153661 VAU 38,86 3,68 -11,14 0 -11,14 SERT
2 35 walspa Mila Pelydryns Snowflake From Sweden FI56516/11 Tanja-Maija Virta 24833347 TAMSK 44,13 3,24 -5,87 5 5  
3 46 lyhcol Capu Cinnaberry`s Captain Hook FI47548/11 Raija Hyvärinen 32012448 HSKK 48,97 2,92 -1,03 5 5  
4 215 novnou Zero GREZAGORD'S UUNO TURHAPURO FI11298/10 Miita Magnusson 40086162 HSKH 49,40 2,89 -0,60 10 10  
5 42 borcol Tip Never Never Land L'contact Point ER57032/11 Kaisa Majanen 32221365 TAKUT 40,59 3,52 -9,41 15 15  
6 53 lyhcol Tara Tanning Ultra Bra FI31194/09 Erika Rautavaara 28607676 HAU 41,21 3,47 -8,79 15 15  
  30 borcol Bitti Maccabee Tiny Toons FI16702/09 Mira Kaakkomäki 34179842 RIIHI         HYL  
  31 borcol Ruska Tammikallion Ruska FI12594/12 Hanna Toivola 23300800 HI-HA         HYL  
  32 borcol Priima Rising Sun Prime ER18230/12 Katri Pietilä 21857782 LEVEK         HYL  
  33 walspa Lotte Jangas Elin Kelin Klot FI21410/09 Sini-Satu Immonen 33546599 HSKH         HYL  
  34 borcol Lucy Maccabee Delightfully Yours FI18325/11 Leena Himberg 31961891 HAU         HYL  
  37 auskel Rhonda Kengurukolon Coffee Queen FI20433/10 Riitta-Liisa Tapiola 40120864 JANKK         HYL  
  38 labnou Pihka Sukkela Jääprinsessa FI12206/12 Sanna Salonen 23197686 HSKH         HYL  
  39 mudi Subré Mog-Ur´s Mrs Snabb FI45184/13 Salla Vornanen 32144280 KSSK         HYL  
  40 borcol Rio Covateco Wolverine ER36026/09 Mari Niinikoski 33777180 RIMA         HYL  
  41 auskel Lysti Smart Working Akuna FI51538/11 Tuulia Isoviita 32906622 RIMA         HYL  
  44 auspai Yes Sanjeet A'lanala Bernadette EJ54493/11 Sini Kalliokoski 31912455 WALAT         HYL  
  45 borcol Luna Latent Reserve Bohemia Alke FIN58030/11 Leena Parkkali 31938675 LEVEK         HYL  
  47 borcol Isak Tronic Jax ER39486/11 Saara Kattainen 40088840 HSKH         HYL  
  48 borcol Guess Tulitähden Only The Brave FI28252/10 Harri Westerlund 25168367 IMPHA         HYL  
  49 walspa Tarmo Jangas Da Vinci Code FIN52274/06 Sini-Satu Immonen 33546599 HSKH         HYL  
  50 auspai Witsi Hazelmoor With Or Without FI53804/11 Marjo Kouhia 32170681 WALAT         HYL  
  51 auskel Reiska Nallikallion Laukanlahja FI43088/10 Vesa Kokkonen 32187519 RIMA         HYL  
  52 walspa Essi Jangas Enttententten FI21413/09 Tiina Janka 32806625 HSKH         HYL  

A agilityrata, mini 2, kello 11:30, tuomari Martti Salonen, koirakoita 13, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 63 bicfri Jäyhä Diamella Quantum Of Solace FI25442/10 Minna Juustovaara 40193359 LEVEK 45,54 3,40 -4,46 0 -4,46 LUVA
2 11 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe FI50484/11 Noora Naaralainen 24942335 PCTEAM 47,02 3,30 -2,98 0 -2,98 LUVA
3 55 shelam Lux Minimonsin Mystica FI24818/11 Maiju Korhonen 32134999 ATD 41,93 3,70 -8,07 5 5  
4 57 parson Justus Arbor Vitae Fosforos ER29637/10 Eveliina Sipilä 40003828 JAU 47,27 3,28 -2,73 5 5  
5 64 boster Zara Great Gremlin´s Afrodite FIN33645/08 Heidi Vallineva 40154603 KEKO 54,89 2,82 4,89 5 9,89  
6 66 kääpin Diva Baron Castle Lady Godiva FIN60136/08 Milka Arjakari 32021895 E-HKK 50,27 3,08 0,27 10 10,27  
  54 shelam Muru Sensusan Utopia FI46004/11 Hanna Karjalainen 40163002 JANKK         HYL  
  56 mittel Duplis Taivaanlahjan Aamutähti FI42401/10 Johanna Wüthrich 32194159 YLÖKK         HYL  
  58 schipp Pirpa Intopiukan Hienohelma FIN20584/08 Marjo Inkeroinen 40095668 TAMSK         HYL  
  59 cottul Into Cottonclown Gilbert FI25708/09 Johanna Mattila 32074318 HSKH         HYL  
  60 boster Otto Apeton Alku FI25668/10 Emmi Vuola 40140549 RÄ-KÄ         HYL  
  61 mittel Leevi Damirazin Bureva FIN19123/06 Suvi Uotila 40093673 FORPK         HYL  
  65 kiihar Jasu Hundred Acres Freaky Dream FI25356/09 Henna Lahtinen 40008935 TAMSK         HYL  

A agilityrata, medi 2, kello 11:30, tuomari Martti Salonen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 69 espves Åsa Tulimaan Onerva ER21664/08 Emma Velling 23605466 TAMSK 38,92 3,98 -11,08 5 5  
2 68 kesvil Miro Severnaya Roza Rushunt For Goldfire's FIN17994/09 Eija Järvinen 40007974 TAMSK 60,93 2,54 10,93 10 20,93  
  24 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel FI26264/10 Saana Koivunen 32675542 TSAU         HYL  
  67 kromfo Stara Krumme Furche Brillant FI56821/09 Jaana Harju 29775028 YLÖKK         HYL  
  71 novnou Donna Rocmin Daydream FIN17369/05 Heli Nieminen 32112461 HSKK         HYL  
  72 amecoc Nico Little Life Pure Charm FI53799/11 Elina Kuorikoski 33733108 TAMSK         HYL  
  73 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz FI22645/12 Åsa Rancken 26941473 TSAU         HYL  

A agilityrata, maksi 2, kello 12:10, tuomari Martti Salonen, koirakoita 25, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 75 x-rotu Iina Iina FIX00499/13 Mira Stenholm 27138146 FORPK 43,56 3,28 -6,44 0 -6,44 LUVA
2 95 borcol Duran Rosmak Blue Quail FI18304/13 Gilla Stenberg-Rakkolainen 32161548 E-HKK 44,26 3,23 -5,74 0 -5,74 LUVA
3 81 irlter Tedi Teddy Van Irish Red FIN19887/07 Päivi Ronkanen 33309370 SIT RY. 46,92 3,05 -3,08 0 -3,08 SERT
4 91 borcol M.C. Näp Tending Ultimate ER58698/10 Sanna Koreasalo-Ärölä 32076730 TAKUT 37,25 3,84 -12,75 5 5  
5 89 borcol Saana Myytin Sanansaattaja ER50633/09 Suvi Virtala 32931312 HAUHAU 47,76 2,99 -2,24 5 5  
6 96 auspai Vaapu Patchcoat Raspberry FIN39742/07 Eija-Riitta Kortesluoma 40010777 YLÖKK 48,48 2,95 -1,52 5 5  
7 76 pitcol Nita Black Chips Caramia FIN19574/08 Hanna Grönqvist 40025646 HAU 48,57 2,94 -1,43 5 5  
8 83 irlter Poju Lurvendhalis Widfara FI59713/09 Outi Nuotio 31814278 HSKH 48,97 2,92 -1,03 5 5  
9 85 silnou Rasmus Finnflats Anthony FIN17631/06 Mirka Saarentaus 27160114 IMPHA 56,44 2,53 6,44 0 6,44  
10 80 belpag jolli Finn Noir J-lo FI49019/11 Johanna Peltonen 26777812 E-HKK 52,69 2,71 2,69 5 7,69  
11 87 novnou Lili Nauruparran Mystery Storm Lily FI49859/10 Saija Tarvainen 23915334 NOVA 52,75 2,71 2,75 5 7,75  
12 90 borcol Chila Hexi Grant Bohemia Alke . Anna Zukowska 0 (POL) 35,80 3,99 -14,20 10 10  
13 86 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing FI46865/09 Tarja Kiander 32079766 HAU 55,71 2,57 5,71 5 10,71  
14 97 snauts Seri Jettyspoofs Black Little FIN29209/05 Erja Luoma 33706326 HSKK 52,29 2,73 2,29 10 12,29  
15 78 schape Hulda Buffing Quintessa FI16598/10 Kirsi Pässilä 32103551 HSKK 67,19 2,13 17,19 10 27,19  
  74 samoje Hilppa Arttulan Xtra Nokkela FI28836/10 Janne Pesonen 40151954 LEVEK         HYL  
  77 x-rotu Wiivi Wiivi FIX01180/10 Rinna Tervo 40136108 IMPHA         HYL  
  79 isovil Nera Nerian Fifinella FI27086/11 Tommy Streng 40159161 HAU         HYL  
  82 auskel Entti Nallikallion Kamileontti FI55464/09 Noora Suntio 34024476 JANKK         HYL  
  84 porves Dana Digadog's Plush Pleasure J-Lo FI48678/09 Pia Saarinen 40010864 E-HKK         HYL  
  88 borcol Ruuti Serica's Bamir FIN23258/08 Tiia Hämäläinen 32120725 AST         HYL  
  92 borcol Tiri Guallatiri Of Xilver Highland ER60077/08 Lotta Holmberg 32934500 IMPHA         HYL  
  93 x-rotu Noki Noki FIX01353/11 Nina Varis 33337384 TAMSK         HYL  
  94 borcol Taika Romance FI53063/09 Maria Huttunen 34334085 PORSK         HYL  
  98 kromfo Gromit Fannimer Alvaro FIN46749/08 Harri Nurmi 40000449 JANKK         HYL  

B agilityrata, mini 2, kello 13:05, tuomari Martti Salonen, koirakoita 14, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 11 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe FI50484/11 Noora Naaralainen 24942335 PCTEAM 42,18 3,44 -7,82 0 -7,82 LUVA
2 6 bicfri Touho Sempre Libera Born In A Hurry FI24082/12 Minna Juustovaara 40193359 LEVEK 49,79 2,91 -0,21 0 -0,21 LUVA
3 66 kääpin Diva Baron Castle Lady Godiva FIN60136/08 Milka Arjakari 32021895 E-HKK 46,39 3,13 -3,61 5 5  
4 64 boster Zara Great Gremlin´s Afrodite FIN33645/08 Heidi Vallineva 40154603 KEKO 46,98 3,09 -3,02 5 5  
5 54 shelam Muru Sensusan Utopia FI46004/11 Hanna Karjalainen 40163002 JANKK 54,09 2,68 4,09 10 14,09  
6 60 boster Otto Apeton Alku FI25668/10 Emmi Vuola 40140549 RÄ-KÄ 55,90 2,59 5,90 10 15,90  
  55 shelam Lux Minimonsin Mystica FI24818/11 Maiju Korhonen 32134999 ATD         HYL  
  56 mittel Duplis Taivaanlahjan Aamutähti FI42401/10 Johanna Wüthrich 32194159 YLÖKK         HYL  
  57 parson Justus Arbor Vitae Fosforos ER29637/10 Eveliina Sipilä 40003828 JAU         HYL  
  58 schipp Pirpa Intopiukan Hienohelma FIN20584/08 Marjo Inkeroinen 40095668 TAMSK         HYL  
  59 cottul Into Cottonclown Gilbert FI25708/09 Johanna Mattila 32074318 HSKH         HYL  
  61 mittel Leevi Damirazin Bureva FIN19123/06 Suvi Uotila 40093673 FORPK         HYL  
  63 bicfri Jäyhä Diamella Quantum Of Solace FI25442/10 Minna Juustovaara 40193359 LEVEK         HYL  
  65 kiihar Jasu Hundred Acres Freaky Dream FI25356/09 Henna Lahtinen 40008935 TAMSK         HYL  

B agilityrata, medi 2, kello 13:05, tuomari Martti Salonen, koirakoita 7, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 73 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz FI22645/12 Åsa Rancken 26941473 TSAU 48,74 2,97 -1,26 0 -1,26 LUVA
2 68 kesvil Miro Severnaya Roza Rushunt For Goldfire's FIN17994/09 Eija Järvinen 40007974 TAMSK 50,42 2,88 0,42 0 0,42  
3 67 kromfo Stara Krumme Furche Brillant FI56821/09 Jaana Harju 29775028 YLÖKK 50,78 2,86 0,78 5 5,78  
4 72 amecoc Nico Little Life Pure Charm FI53799/11 Elina Kuorikoski 33733108 TAMSK 51,74 2,80 1,74 5 6,74  
  24 käävil Welmu Bakito´s Dark Angel FI26264/10 Saana Koivunen 32675542 TSAU         HYL  
  69 espves Åsa Tulimaan Onerva ER21664/08 Emma Velling 23605466 TAMSK         HYL  
  71 novnou Donna Rocmin Daydream FIN17369/05 Heli Nieminen 32112461 HSKK         HYL  

B agilityrata, maksi 2, kello 13:40, tuomari Martti Salonen, koirakoita 24, ihanneaika 50 s, enimmäisaika 100 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 90 borcol Chila Hexi Grant Bohemia Alke . Anna Zukowska 0 (POL) 32,75 4,43 -17,25 5 5  
2 98 kromfo Gromit Fannimer Alvaro FIN46749/08 Harri Nurmi 40000449 JANKK 32,98 4,40 -17,02 5 5  
3 75 x-rotu Iina Iina FIX00499/13 Mira Stenholm 27138146 FORPK 44,33 3,27 -5,67 5 5  
4 93 x-rotu Noki Noki FIX01353/11 Nina Varis 33337384 TAMSK 50,76 2,86 0,76 5 5,76  
5 86 pitcol Tinka Merry Moonray's Samba Swing FI46865/09 Tarja Kiander 32079766 HAU 52,57 2,76 2,57 5 7,57  
6 96 auspai Vaapu Patchcoat Raspberry FIN39742/07 Eija-Riitta Kortesluoma 40010777 YLÖKK 44,82 3,23 -5,18 10 10  
7 43 espves Sepe Ferdores I Am Superman FI52718/10 Kristina Tiainen 33423159 TAKUT 50,80 2,85 0,80 10 10,80  
8 74 samoje Hilppa Arttulan Xtra Nokkela FI28836/10 Janne Pesonen 40151954 LEVEK 52,51 2,76 2,51 10 12,51  
9 84 porves Dana Digadog's Plush Pleasure J-Lo FI48678/09 Pia Saarinen 40010864 E-HKK 49,94 2,90 -0,06 15 15  
10 85 silnou Rasmus Finnflats Anthony FIN17631/06 Susanna Karlsson 40033954 IMPHA 56,80 2,55 6,80 10 16,80  
11 78 schape Hulda Buffing Quintessa FI16598/10 Kirsi Pässilä 32103551 HSKK 62,79 2,31 12,79 15 27,79  
  76 pitcol Nita Black Chips Caramia FIN19574/08 Hanna Grönqvist 40025646 HAU         HYL  
  77 x-rotu Wiivi Wiivi FIX01180/10 Rinna Tervo 40136108 IMPHA         HYL  
  79 isovil Nera Nerian Fifinella FI27086/11 Tommy Streng 40159161 HAU         HYL  
  80 belpag jolli Finn Noir J-lo FI49019/11 Johanna Peltonen 26777812 E-HKK         HYL  
  82 auskel Entti Nallikallion Kamileontti FI55464/09 Noora Suntio 34024476 JANKK         HYL  
  83 irlter Poju Lurvendhalis Widfara FI59713/09 Outi Nuotio 31814278 HSKH         HYL  
  87 novnou Lili Nauruparran Mystery Storm Lily FI49859/10 Saija Tarvainen 23915334 NOVA         HYL  
  88 borcol Ruuti Serica's Bamir FIN23258/08 Tiia Hämäläinen 32120725 AST         HYL  
  89 borcol Saana Myytin Sanansaattaja ER50633/09 Suvi Virtala 32931312 HAUHAU         HYL  
  91 borcol M.C. Näp Tending Ultimate ER58698/10 Sanna Koreasalo-Ärölä 32076730 TAKUT         HYL  
  92 borcol Tiri Guallatiri Of Xilver Highland ER60077/08 Lotta Holmberg 32934500 IMPHA         HYL  
  94 borcol Taika Romance FI53063/09 Maria Huttunen 34334085 PORSK         HYL  
  95 borcol Duran Rosmak Blue Quail FI18304/13 Gilla Stenberg-Rakkolainen 32161548 E-HKK         HYL  
  81 irlter Tedi Teddy Van Irish Red FIN19887/07 Päivi Ronkanen 33309370 SIT RY.         POIS  

A agilityrata, mini 3, kello 14:40, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 21, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 110 shelam Neon Minimonsin Northern Lights FI14236/09 Jenna Caloander 32109872 ATD 30,97 4,84 -11,03 0 -11,03  
2 105 lanhee Hiili Jarabindan Doba Hiili ER31173/10 Outi Hälli 40002080 E-HKK 41,38 3,62 -0,62 0 -0,62 SERT-A
3 103 shelam Bess Rosebridge's Broken Heart FI25594/10 Päivi Remula 31950598 JANKK 42,98 3,49 0,98 0 0,98  
4 117 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo FIN36147/09 Martti Takala 40045017 TUUKK 49,99 3,00 7,99 0 7,99  
5 107 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame FI42488/10 Susanna Karlsson 40033954 IMPHA 38,87 3,86 -3,13 10 10  
6 106 shelam Siri Snowpaw Queen Quinevere FIN13112/06 Ilona Joensuu 21339307 POKS RY 41,56 3,61 -0,44 10 10  
7 109 kesvil Jade Anyway My Mercedes FIN46231/08 Elina Laakso 24139009 ATT 47,59 3,15 5,59 5 10,59  
  99 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi FI31625/09 Anniina Simola 40140102 PRT         HYL  
  100 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi FI15649/10 Katja Nieminen 32781601 JAU         HYL  
  102 borter Sani Punaruskan Tinny FI28828/11 Saara Immonen 32136722 BORTK         HYL  
  104 kääpin Bardi Baron Castle Viking Bard FIN43422/07 Milka Arjakari 32021895 E-HKK         HYL  
  108 stbter Lotta Hups'staff Justiina FIN50534/06 Minna Borodulin 32142240 E-HKK         HYL  
  112 kesvil Vicky Sinisimpukan Merituuli FI25453/10 Heidi Penttilä 40024412 VAS         HYL  
  113 jackru Veeti Turbotassun Fido FI40621/09 Suvi Jutila 40098509 TAMSK         HYL  
  114 jackru Pimu Ansometsän Ametist FIN44776/07 Pasi Kosonen 32168538 RIMA         HYL  
  115 käävil Ruuti Zebec She Smiles FI11860/09 Susanna Korhonen 40001487 LÄGI         HYL  
  116 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla FIN40340/08 Markku Kaukinen 32232752 JAU         HYL  
  118 jackru Sentti Rekileijonan Sentti ER10083/07 Mari Sydänmaanlakka 27214141 HSKH         HYL  
  119 jackru Orvokki Ansometsän Orvokki EJ36673/10 Kirsi Lönnqvist 32241565 YLÖKK         HYL  
  120 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no EJ37810/08 Pauliina Linna 40008636 LÄGI         HYL  
  121 parson Tara Mahottoman Tehokas Tara FI29916/11 Anniina Simola 40140102 PRT         HYL  
  101 kääsna Maggi Super Play's Imagine FIN36542/05 Virva Nousiainen-Hiiri 33109282 RIMA         POIS  
  111 käävil Hikaru Evak's Ultra Violet FI24138/09 Merja Nousiainen 32055832 RIIHI         POIS  

A agilityrata, medi 3, kello 15:20, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 36, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 135 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche FIN48833/10 Minna Päivärinta 32288667 HAU 32,87 4,56 -9,13 0 -9,13  
2 153 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka FI26302/10 Sanna Ahola 40001719 HANKO 33,12 4,53 -8,88 0 -8,88  
3 129 kromfo Zona Jettildan Bellinzona FI26841/09 Tilda Kangas 26248930 LEVEK 33,53 4,47 -8,47 0 -8,47  
4 142 novnou Viggo Nordwart Viggo FIN21581/04 Saara-Maija Kallio 24629072 TAMSK 36,86 4,07 -5,14 0 -5,14  
5 134 shelam Kalle Cimillan Cauhee Caahari FIN29637/08 Kaisa Porri 31946997 LEVEK 37,78 3,97 -4,22 0 -4,22  
6 130 tarupi Rocky Yacatis Joy Of Hearts ER50539/06 Päivikki Kähönen 32982730 TAMSK 38,22 3,92 -3,78 0 -3,78  
7 138 kesvil Tessy Pinocchio's Betina FIN18715/03 Heidi Penttilä 40024412 VAS 39,18 3,83 -2,82 0 -2,82  
8 216 kiihar Fido Berserker Galus Due Fci xxxxxxxxxxxxx Anna Zukowska 0 (POL) 39,31 3,82 -2,69 0 -2,69  
9 145 walspa Luna Castiog Esto Perpetua FI53865/09 Tanja-Maija Virta 24833347 TAMSK 39,80 3,77 -2,20 0 -2,20  
10 144 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors FIN33125/08 Katja Nieminen 32781601 JAU 37,80 3,97 -4,20 5 5  
11 122 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action FI17648/11 Otto Niinikoski 40082025 RIMA 38,41 3,90 -3,59 5 5  
12 143 novnou Tykki Redadict Mute Mode Missing FI26130/11 Minna Rasilahti 32690417 NOVA 39,06 3,84 -2,94 5 5  
13 126 novnou Willa Sienna-Red Calandiva FIN10850/07 Miia Peltokangas 32228960 TAMSK 39,78 3,77 -2,22 5 5  
14 154 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer FIN24752/07 Eeva Ihatsu 32090059 JAU 41,72 3,60 -0,28 5 5  
15 124 kromfo Zimbo Zimsalabim FIN33878/04 Åsa Rancken 26941473 TSAU 41,74 3,59 -0,26 5 5  
16 149 kääsna Kalle Eisern Kalle Blomkvist FI28780/11 Säde Andstén 33114316 JANKK 49,82 3,01 7,82 5 12,82  
17 141 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily FIN49656/10 Tommy Streng 40159161 HAU 46,25 3,24 4,25 10 14,25  
18 146 novnou Tikru Redadict Measure Maid FI26132/11 Johanna Nyberg 32112791 TAMSK 40,87 3,67 -1,13 15 15  
19 152 isllam Trixi Koirakorven Titlingur FIN18808/08 Mika Harinen 40001120 HSKH 54,47 2,75 12,47 5 17,47  
  70 espves Moona Concurrido Osita FI11767/12 Riitta Haaranen 21477751 JAU         HYL  
  123 kromfo Sani Frogmorton's Abracadabra FIN49376/04 Jaana Harju 29775028 YLÖKK         HYL  
  125 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina FIN24137/06 Matleena Kallio 32950018 TAMSK         HYL  
  127 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick FIN31934/09 Kati Nieminen 32105012 IMPHA         HYL  
  131 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira FI59582/10 Jari Suomalainen 31966265 RIMA         HYL  
  133 novnou Misti Sienna-Red Artemis FIN25585/04 Olli-Jussi Rissanen 23067033 LAU         HYL  
  136 pinser Papu Of Leijliden Princess Pandora FIN35541/04 Tuija Lehtosaari 32161373 I-HAH         HYL  
  137 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina FIN48835/06 Anne Huusela 32619906 VEIKK         HYL  
  139 novnou Raili Myrock's X-Mas Angel FI15198/12 Ninni Uusitalo 40000621 WECA         HYL  
  140 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni FI10718/09 Sami Suvanto 24009142 HAU         HYL  
  147 mudi Seci Szofogadas Eji EJ30011/08 Salla Vornanen 32144280 KSSK         HYL  
  148 koohon Lex Oorbellen Kevin FI31012/11 Sami Oksa 23838987 RIMA         HYL  
  150 walspa Tessa Mawredd Tes FIN47675/03 Matti Siirtola 23257526 HSKH         HYL  
  151 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa FI10062/11 Kirsi Rusila 40000341 HANKO         HYL  
  155 walspa Fanny Doniol Your Loyal Welsh FI52414/09 Elina Kautto 40008909 TUUKK         HYL  
  156 novnou Daisy Megwe'g Diamant FI41820/10 Riikka Rissanen 22819965 LAU         HYL  
  157 kromfo Ransu Krumme Furche Cuba Libre FI29831/10 Virpi Mustiala 40140284 JANKK         HYL  
  128 pyrpal Eyt Eyt Willa Mora . Nina Bekasiewicz 0 (POL)         POIS  
  132 kromfo Kuje Kipazin Mentha Aquatica FIN21743/07 Vesa Laikko 34209589 TAKUT         POIS  

B agilityrata, mini 3, kello 16:30, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 21, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 112 kesvil Vicky Sinisimpukan Merituuli FI25453/10 Heidi Penttilä 40024412 VAS 35,22 4,26 -6,78 0 -6,78 SERT-A
2 100 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi FI15649/10 Katja Nieminen 32781601 JAU 37,50 4,00 -4,50 0 -4,50  
3 108 stbter Lotta Hups'staff Justiina FIN50534/06 Minna Borodulin 32142240 E-HKK 38,01 3,95 -3,99 0 -3,99  
4 121 parson Tara Mahottoman Tehokas Tara FI29916/11 Anniina Simola 40140102 PRT 42,94 3,49 0,94 0 0,94  
5 113 jackru Veeti Turbotassun Fido FI40621/09 Suvi Jutila 40098509 TAMSK 40,46 3,71 -1,54 5 5  
6 105 lanhee Hiili Jarabindan Doba Hiili ER31173/10 Outi Hälli 40002080 E-HKK 42,41 3,54 0,41 5 5,41  
7 99 parson Jeppe Tallitontun Rannanjärvi FI31625/09 Anniina Simola 40140102 PRT 42,67 3,52 0,67 5 5,67  
8 118 jackru Sentti Rekileijonan Sentti ER10083/07 Mari Sydänmaanlakka 27214141 HSKH 44,87 3,34 2,87 5 7,87  
9 114 jackru Pimu Ansometsän Ametist FIN44776/07 Pasi Kosonen 32168538 RIMA 35,23 4,26 -6,77 10 10  
10 103 shelam Bess Rosebridge's Broken Heart FI25594/10 Päivi Remula 31950598 JANKK 44,15 3,40 2,15 10 12,15  
  102 borter Sani Punaruskan Tinny FI28828/11 Saara Immonen 32136722 BORTK         HYL  
  104 kääpin Bardi Baron Castle Viking Bard FIN43422/07 Milka Arjakari 32021895 E-HKK         HYL  
  106 shelam Siri Snowpaw Queen Quinevere FIN13112/06 Ilona Joensuu 21339307 POKS RY         HYL  
  107 kääsna Stella Super Play's Diamond Flame FI42488/10 Susanna Karlsson 40033954 IMPHA         HYL  
  109 kesvil Jade Anyway My Mercedes FIN46231/08 Elina Laakso 24139009 ATT         HYL  
  110 shelam Neon Minimonsin Northern Lights FI14236/09 Jenna Caloander 32109872 ATD         HYL  
  115 käävil Ruuti Zebec She Smiles FI11860/09 Susanna Korhonen 40001487 LÄGI         HYL  
  116 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla FIN40340/08 Markku Kaukinen 32232752 JAU         HYL  
  117 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo FIN36147/09 Martti Takala 40045017 TUUKK         HYL  
  119 jackru Orvokki Ansometsän Orvokki EJ36673/10 Kirsi Lönnqvist 32241565 YLÖKK         HYL  
  120 shelam Lumi Käpäläkoplan O'no EJ37810/08 Pauliina Linna 40008636 LÄGI         HYL  
  101 kääsna Maggi Super Play's Imagine FIN36542/05 Virva Nousiainen-Hiiri 33109282 RIMA         POIS  
  111 käävil Hikaru Evak's Ultra Violet FI24138/09 Merja Nousiainen 32055832 RIIHI         POIS  

B agilityrata, medi 3, kello 17:15, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 33, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 131 koohon Flow Phoenix-Shila Van Youngmuskyteira FI59582/10 Jari Suomalainen 31966265 RIMA 33,73 4,45 -8,27 0 -8,27  
2 125 novnou Lordi Ruskaron Semper Rufina FIN24137/06 Matleena Kallio 32950018 TAMSK 35,07 4,28 -6,93 0 -6,93  
3 151 shelam Ansa Pilvimarjan Todellinen Prinsessa FI10062/11 Kirsi Rusila 40000341 HANKO 35,78 4,19 -6,22 0 -6,22 SERT-A
4 146 novnou Tikru Redadict Measure Maid FI26132/11 Johanna Nyberg 32112791 TAMSK 36,27 4,14 -5,73 0 -5,73  
5 147 mudi Seci Szofogadas Eji EJ30011/08 Salla Vornanen 32144280 KSSK 37,98 3,95 -4,02 0 -4,02  
6 216 kiihar Fido Berserker Galus Due Fci xxxxxxxxxxxxx Anna Zukowska 0 (POL) 38,21 3,93 -3,79 0 -3,79  
7 139 novnou Raili Myrock's X-Mas Angel FI15198/12 Ninni Uusitalo 40000621 WECA 40,24 3,73 -1,76 0 -1,76  
8 122 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action FI17648/11 Otto Niinikoski 40082025 RIMA 40,34 3,72 -1,66 0 -1,66  
9 140 pyrpal Leni Eleni Chuken Sakura No Kuni FI10718/09 Sami Suvanto 24009142 HAU 35,67 4,20 -6,33 5 5  
10 70 espves Moona Concurrido Osita FI11767/12 Riitta Haaranen 21477751 JAU 37,57 3,99 -4,43 5 5  
11 143 novnou Tykki Redadict Mute Mode Missing FI26130/11 Minna Rasilahti 32690417 NOVA 40,27 3,72 -1,73 5 5  
12 152 isllam Trixi Koirakorven Titlingur FIN18808/08 Mika Harinen 40001120 HSKH 45,16 3,32 3,16 5 8,16  
13 149 kääsna Kalle Eisern Kalle Blomkvist FI28780/11 Säde Andstén 33114316 JANKK 50,81 2,95 8,81 0 8,81  
14 145 walspa Luna Castiog Esto Perpetua FI53865/09 Tanja-Maija Virta 24833347 TAMSK 42,22 3,55 0,22 10 10,22  
15 126 novnou Willa Sienna-Red Calandiva FIN10850/07 Miia Peltokangas 32228960 TAMSK 42,28 3,55 0,28 10 10,28  
16 150 walspa Tessa Mawredd Tes FIN47675/03 Matti Siirtola 23257526 HSKH 48,53 3,09 6,53 5 11,53  
17 127 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick FIN31934/09 Kati Nieminen 32105012 IMPHA 44,48 3,37 2,48 10 12,48  
  123 kromfo Sani Frogmorton's Abracadabra FIN49376/04 Jaana Harju 29775028 YLÖKK         HYL  
  124 kromfo Zimbo Zimsalabim FIN33878/04 Åsa Rancken 26941473 TSAU         HYL  
  129 kromfo Zona Jettildan Bellinzona FI26841/09 Tilda Kangas 26248930 LEVEK         HYL  
  130 tarupi Rocky Yacatis Joy Of Hearts ER50539/06 Päivikki Kähönen 32982730 TAMSK         HYL  
  134 shelam Kalle Cimillan Cauhee Caahari FIN29637/08 Kaisa Porri 31946997 LEVEK         HYL  
  135 pyrpap Ruu Coirë Du Mourioche FIN48833/10 Minna Päivärinta 32288667 HAU         HYL  
  136 pinser Papu Of Leijliden Princess Pandora FIN35541/04 Tuija Lehtosaari 32161373 I-HAH         HYL  
  137 shelam Helmi Bumtsi Bum Jolly Jokerina FIN48835/06 Anne Huusela 32619906 VEIKK         HYL  
  141 kerter Roxy Joybrick Amazon Lily FIN49656/10 Tommy Streng 40159161 HAU         HYL  
  142 novnou Viggo Nordwart Viggo FIN21581/04 Saara-Maija Kallio 24629072 TAMSK         HYL  
  144 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors FIN33125/08 Katja Nieminen 32781601 JAU         HYL  
  148 koohon Lex Oorbellen Kevin FI31012/11 Sami Oksa 23838987 RIMA         HYL  
  153 shelam Stella Halivaaran Kevään Tuline Flicka FI26302/10 Sanna Ahola 40001719 HANKO         HYL  
  154 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer FIN24752/07 Eeva Ihatsu 32090059 JAU         HYL  
  155 walspa Fanny Doniol Your Loyal Welsh FI52414/09 Elina Kautto 40008909 TUUKK         HYL  
  157 kromfo Ransu Krumme Furche Cuba Libre FI29831/10 Virpi Mustiala 40140284 JANKK         HYL  
  128 pyrpal Eyt Eyt Willa Mora . Nina Bekasiewicz 0 (POL)         POIS  
  132 kromfo Kuje Kipazin Mentha Aquatica FIN21743/07 Vesa Laikko 34209589 TAKUT         POIS  
  133 novnou Misti Sienna-Red Artemis FIN25585/04 Olli-Jussi Rissanen 23067033 LAU         POIS  
  156 novnou Daisy Megwe'g Diamant FI41820/10 Riikka Rissanen 22819965 LAU         POIS  

B agilityrata, maksi 3, kello 18:15, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 45, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 162 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal ER33539/11 Mila Oravecz 32130786 LAW 36,31 4,13 -5,69 0 -5,69  
2 185 walspa Börje Castiog Cadarn FIN58439/07 Terhi Talaskivi 23393309 LEVEK 41,58 3,61 -0,42 0 -0,42 SERT-A
3 198 borcol Mandi Quasi Agitato FI35258/09 Johanna Peltonen 26777812 E-HKK 41,61 3,61 -0,39 0 -0,39  
4 207 pinser Herkko Ceriinan Ivar FIN24829/05 Marika Asikainen 32213014 HSKH 46,94 3,20 4,94 0 4,94  
5 163 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z FI49016/11 Kim Kurkinen 22195867 RIMA 33,14 4,53 -8,86 5 5  
6 204 belpam Yoda Blackneck's B'indy FI47212/11 Kim Kurkinen 22195867 RIMA 33,23 4,51 -8,77 5 5  
7 189 auspai Mac Stagedog Awesome Machine FI48070/09 Tuula Panu 24998169 LAGU 38,06 3,94 -3,94 5 5  
8 183 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa FIN33715/08 Tarja Pakkala 23990786 JAU 38,17 3,93 -3,83 5 5  
9 205 auspai Manta Popotin Biest FI16357/10 Pirjo Sajantola 32075029 E-HKK 38,23 3,92 -3,77 5 5  
10 184 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz FIN31751/08 Johanna Peltonen 26777812 E-HKK 38,87 3,86 -3,13 5 5  
11 203 rhokoi Lara Tarujen Tabahani FIN34399/07 Virve Kallio 33722407 PORSK 40,32 3,72 -1,68 5 5  
12 159 borcol Fiia Tronic Ginnia FI16353/09 Minna Borodulin 32142240 E-HKK 43,18 3,47 1,18 5 6,18  
13 206 belpam Ava Mecberger Gerja FIN43450/06 Pasi Honkanen 21654215 RIMA 45,89 3,27 3,89 5 8,89  
14 165 belpag Peppi Finn Noir I'm Special FI22586/10 Johanna Peltonen 26777812 E-HKK 46,24 3,24 4,24 5 9,24  
15 209 novnou Jack Nitric Fox Approved FIN50302/07 Jaakko Auvinen 33078782 HAU 46,43 3,23 4,43 5 9,43  
16 173 borcol Capo Tending Hobgoblin ER57095/07 Liisa Männistö 31942360 JAU 35,36 4,24 -6,64 10 10  
17 197 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour FI21666/09 Leena Paavola 33267373 JAU 39,44 3,80 -2,56 10 10  
18 192 novnou Oscar Agrosofens Akrobat FI31541/10 Sari Siikala 31940906 HAU 41,65 3,60 -0,35 10 10  
19 188 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think FI46082/09 Kirsi Karhuniemi 27239977 YLÖKK 41,98 3,57 -0,02 10 10  
20 201 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover FIN37780/08 Iina Blomqvist 40106366 I-HAH 42,65 3,52 0,65 10 10,65  
21 181 vehter Jymy Vehnäpellon Duracel FIN52826/07 Susanna Turtiainen 31964403 HSKH 52,93 2,83 10,93 0 10,93  
22 202 samoje Turre Tuiskunhaltijan Aikavelikulta FIN27851/06 Päivi Haavisto 32867305 E-HKK 48,56 3,09 6,56 5 11,56  
23 177 lappor Tikku Mikälie Silmätikku FIN39676/07 Sari Saari 40034010 KARKK 54,72 2,74 12,72 0 12,72  
24 161 walspa Frida Twitters Big Misty Ruse FIN19039/06 Kai Ahola 40000491 HANKO 49,97 3,00 7,97 5 12,97  
25 169 novnou Nemo Middle Island's Afterglow Apache FIN59652/07 Sari Iija 40000367 HSKH 42,43 3,54 0,43 15 15,43  
26 166 walspa Dante Jangas Even-Stevens FI21407/09 Viivi Koivunen 40025752 HSKH 47,73 3,14 5,73 10 15,73  
27 208 borcol Koda Tronic Gordon FI16356/09 Tea Sipilä 32074512 JANKK 56,68 2,65 14,68 15 29,68  
  158 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas FIN58748/07 Jenni Piirto 32439254 IMPHA         HYL  
  160 borcol Raita Eventually Infinite Dreams FI12466/09 Matleena Kallio 32950018 TAMSK         HYL  
  167 borcol Pirkko Little Step's Vault ER13180/11 Pasi Honkanen 21654215 RIMA         HYL  
  168 novnou Luma Siipiveikon Lumalumimarja FIN10147/07 Jaakko Auvinen 33078782 HAU         HYL  
  170 borcol Kiri Saunajaakon Taxman ER46874/08 Tiina Koistinen 31941523 RIMA         HYL  
  174 rhokoi Tilda Tarujen Rondea FIN31020/05 Anna Mattila 27330229 RIMA         HYL  
  175 auskel Hula Midnight Spy Hula H ER25179/10 Iina Flyktman 34243875 YLÖKK         HYL  
  176 borcol Jaime Decathlete's Gallardo FI14666/10 Tiina Kuusisto 27832620 ATT         HYL  
  178 novnou Paavo Banietta's Flaming Style FI25060/09 Ninni Uusitalo 40000621 WECA         HYL  
  179 borcol Simo Tammikallion Udany ER14642/11 Jonna Nevalainen 27521724 RIMA         HYL  
  180 borcol Eino Pikkupaimenen True Magic FI31246/11 Julia Pitkäranta 22910440 ATT         HYL  
  182 novnou Nelli Megweg Clorian FI58065/09 Maiju Grönholm 23917329 KAT         HYL  
  186 belpat Tara Scarlett Bevy Miss Electra FI11033/11 Anne Murtola 40000459 JANKK         HYL  
  187 borcol Vea Tronic Pashmina ER35492/10 Heli Järnefelt 32169142 JAU         HYL  
  191 belpag Esa Nallehukan Caesar FIN55523/07 Merja Aapalahti 34000966 RIIHI         HYL  
  193 auskel Yanda Eyespy Yanda FIN30845/07 Iina Flyktman 34243875 YLÖKK         HYL  
  194 novnou Jippo Hedera's Well Favoured FIN21578/04 Tuomo Syvänperä 32213331 HSKH         HYL  
  210 belpat Prada Flammeus Go-Go Girl FIN50180/06 Henna Savukoski 33988199 NPKH         HYL  
  164 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special ER15383/07 Gilla Stenberg-Rakkolainen 32161548 E-HKK         POIS  
  171 borcol Paavo Tending Zest ER61111/10 Hanna Hyypiä 23814927 BAT         POIS  
  172 borcol Hope Tending Zinger ER61113/10 Jaakko Knuutti 32130744 BAT         POIS  
  190 belpam Dori Tammikallion Femma FIN28860/05 Jan Lönnqvist 27700532 ATD         POIS  
  195 belpag Peppi Groguard Bendita FIN21527/07 Sari Hannikainen 40001546 TAMSK         POIS  
  196 borcol Mia Mia Elkeeava . Magdalena Labieniec 0 (POL)         POIS  
  199 borcol Jösta Skogsvallarens Jim ER12121/07 Mila Oravecz 32130786 LAW         POIS  

A agilityrata, maksi 3, kello 19:55, tuomari Ritva Herrala, koirakoita 44, ihanneaika 42 s, enimmäisaika 84 s, eteneminopeus 3,6 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Rekisterinro Ohjaaja Lisenssinro Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 163 belpag Zorro Finn Noir Jay-Z FI49016/11 Kim Kurkinen 22195867 RIMA 32,88 4,56 -9,12 0 -9,12  
2 170 borcol Kiri Saunajaakon Taxman ER46874/08 Tiina Koistinen 31941523 RIMA 34,01 4,41 -7,99 0 -7,99  
3 187 borcol Vea Tronic Pashmina ER35492/10 Heli Järnefelt 32169142 JAU 34,20 4,39 -7,80 0 -7,80 SERT-A
4 184 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz FIN31751/08 Johanna Peltonen 26777812 E-HKK 34,49 4,35 -7,51 0 -7,51  
5 176 borcol Jaime Decathlete's Gallardo FI14666/10 Tiina Kuusisto 27832620 ATT 35,39 4,24 -6,61 0 -6,61  
6 210 belpat Prada Flammeus Go-Go Girl FIN50180/06 Henna Savukoski 33988199 NPKH 36,77 4,08 -5,23 0 -5,23  
7 182 novnou Nelli Megweg Clorian FI58065/09 Maiju Grönholm 23917329 KAT 38,22 3,92 -3,78 0 -3,78  
8 175 auskel Hula Midnight Spy Hula H ER25179/10 Iina Flyktman 34243875 YLÖKK 38,25 3,92 -3,75 0 -3,75  
9 209 novnou Jack Nitric Fox Approved FIN50302/07 Jaakko Auvinen 33078782 HAU 40,46 3,71 -1,54 0 -1,54  
10 185 walspa Börje Castiog Cadarn FIN58439/07 Terhi Talaskivi 23393309 LEVEK 42,50 3,53 0,50 0 0,50  
11 203 rhokoi Lara Tarujen Tabahani FIN34399/07 Virve Kallio 33722407 PORSK 43,06 3,48 1,06 0 1,06  
12 179 borcol Simo Tammikallion Udany ER14642/11 Jonna Nevalainen 27521724 RIMA 33,45 4,48 -8,55 5 5  
13 183 novnou Rumba Reponi Kettuilla Osaa FIN33715/08 Tarja Pakkala 23990786 JAU 34,17 4,39 -7,83 5 5  
14 173 borcol Capo Tending Hobgoblin ER57095/07 Liisa Männistö 31942360 JAU 34,35 4,37 -7,65 5 5  
15 186 belpat Tara Scarlett Bevy Miss Electra FI11033/11 Anne Murtola 40000459 JANKK 34,54 4,34 -7,46 5 5  
16 205 auspai Manta Popotin Biest FI16357/10 Pirjo Sajantola 32075029 E-HKK 38,26 3,92 -3,74 5 5  
17 201 novnou Niki Hämäjärven Picnic Lover FIN37780/08 Iina Blomqvist 40106366 I-HAH 40,09 3,74 -1,91 5 5  
18 198 borcol Mandi Quasi Agitato FI35258/09 Johanna Peltonen 26777812 E-HKK 40,14 3,74 -1,86 5 5  
19 189 auspai Mac Stagedog Awesome Machine FI48070/09 Tuula Panu 24998169 LAGU 40,45 3,71 -1,55 5 5  
20 177 lappor Tikku Mikälie Silmätikku FIN39676/07 Sari Saari 40034010 KARKK 50,13 2,99 8,13 0 8,13  
21 160 borcol Raita Eventually Infinite Dreams FI12466/09 Matleena Kallio 32950018 TAMSK 32,97 4,55 -9,03 10 10  
22 192 novnou Oscar Agrosofens Akrobat FI31541/10 Sari Siikala 31940906 HAU 40,90 3,67 -1,10 10 10  
23 193 auskel Yanda Eyespy Yanda FIN30845/07 Iina Flyktman 34243875 YLÖKK 42,91 3,50 0,91 10 10,91  
24 202 samoje Turre Tuiskunhaltijan Aikavelikulta FIN27851/06 Päivi Haavisto 32867305 E-HKK 51,03 2,94 9,03 5 14,03  
25 169 novnou Nemo Middle Island's Afterglow Apache FIN59652/07 Sari Iija 40000367 HSKH 44,49 3,37 2,49 25 27,49  
  159 borcol Fiia Tronic Ginnia FI16353/09 Minna Borodulin 32142240 E-HKK         HYL  
  161 walspa Frida Twitters Big Misty Ruse FIN19039/06 Kai Ahola 40000491 HANKO         HYL  
  162 borcol Uni Saunajaakon Smooth Criminal ER33539/11 Mila Oravecz 32130786 LAW         HYL  
  165 belpag Peppi Finn Noir I'm Special FI22586/10 Johanna Peltonen 26777812 E-HKK         HYL  
  166 walspa Dante Jangas Even-Stevens FI21407/09 Viivi Koivunen 40025752 HSKH         HYL  
  167 borcol Pirkko Little Step's Vault ER13180/11 Pasi Honkanen 21654215 RIMA         HYL  
  168 novnou Luma Siipiveikon Lumalumimarja FIN10147/07 Jaakko Auvinen 33078782 HAU         HYL  
  174 rhokoi Tilda Tarujen Rondea FIN31020/05 Anna Mattila 27330229 RIMA         HYL  
  178 novnou Paavo Banietta's Flaming Style FI25060/09 Ninni Uusitalo 40000621 WECA         HYL  
  180 borcol Eino Pikkupaimenen True Magic FI31246/11 Julia Pitkäranta 22910440 ATT         HYL  
  181 vehter Jymy Vehnäpellon Duracel FIN52826/07 Susanna Turtiainen 31964403 HSKH         HYL  
  188 auspai Varjo Saussurea Stop'n Think FI46082/09 Kirsi Karhuniemi 27239977 YLÖKK         HYL  
  191 belpag Esa Nallehukan Caesar FIN55523/07 Merja Aapalahti 34000966 RIIHI         HYL  
  194 novnou Jippo Hedera's Well Favoured FIN21578/04 Tuomo Syvänperä 32213331 HSKH         HYL  
  197 novnou Helmi Trindy's Easy Glamour FI21666/09 Leena Paavola 33267373 JAU         HYL  
  204 belpam Yoda Blackneck's B'indy FI47212/11 Kim Kurkinen 22195867 RIMA         HYL  
  206 belpam Ava Mecberger Gerja FIN43450/06 Pasi Honkanen 21654215 RIMA         HYL  
  207 pinser Herkko Ceriinan Ivar FIN24829/05 Marika Asikainen 32213014 HSKH         HYL  
  208 borcol Koda Tronic Gordon FI16356/09 Tea Sipilä 32074512 JANKK         HYL  
  158 borcol Armas Cabaroo Fabulous Vegas FIN58748/07 Jenni Piirto 32439254 IMPHA         POIS  
  164 borcol Zinni Rosmarinus Gin Special ER15383/07 Gilla Stenberg-Rakkolainen 32161548 E-HKK         POIS  
  171 borcol Paavo Tending Zest ER61111/10 Hanna Hyypiä 23814927 BAT         POIS  
  172 borcol Hope Tending Zinger ER61113/10 Jaakko Knuutti 32130744 BAT         POIS  
  190 belpam Dori Tammikallion Femma FIN28860/05 Jan Lönnqvist 27700532 ATD         POIS  
  195 belpag Peppi Groguard Bendita FIN21527/07 Sari Hannikainen 40001546 TAMSK         POIS  
  196 borcol Mia Mia Elkeeava . Magdalena Labieniec 0 (POL)         POIS  
  199 borcol Jösta Skogsvallarens Jim ER12121/07 Mila Oravecz 32130786 LAW         POIS  
  200 engspa Vellu Adamant's Ivor Novello FIN15070/06 Hanna Hyypiä 23814927 BAT         POIS