Kilpailu 8.11.2014 A agilityrata, paikka Janakkala, järjestäjä Suomen Kromfohrländer ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, kello 8:00, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 11, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 3 kiihar Molly Yasminblossom Ria Muurinen E-HKK 38,98 3,44 -8,02 0 -8,02 LUVA
2 12 papill Mocca Neelis Absolut Mocca Jaana Airola P-HAU 36,23 3,70 -10,77 5 5  
3 9 bichav Rocky Divanera Amore Invincible Laura Penttilä WALAT 51,79 2,59 4,79 5 9,79  
4 8 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 40,01 3,35 -6,99 10 10  
5 13 lanhee Saimi Moonglade's Top Model Merja Huuskonen VAU 57,67 2,32 10,67 10 20,67  
  2 lanhee Ruuti Elizabeth Anne-Marie Salmio E-HKK         HYL  
  4 borter Einari Foxilux Ritolan Einari Marjo Salonen BORTK         HYL  
  5 karmäy ELSA Taxette's Private Collection Tuija Saarinen VAU         HYL  
  7 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast HSKK         HYL  
  10 jackru Ruuti Roverrandom Gp As Oberon Sini Kalliokoski WALAT         HYL  
  11 tarupi Pontus Yacatis Wiksu Weto Susanna Kaukinen JAU         HYL  
  6 cavspa Nelli Lehtikummun Delicate Blond Maria Kokkinen JANKK         POIS  

Medi 1, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 3, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 15 pumi Taivas Elohopean Etenee Ääneti Pirita Kurka E-HKK 37,76 3,55 -9,24 5 5  
  14 espves Luna Cass Ole Mango Nina Örn E-HKK         HYL  
  16 parson Diego Lamun Diego Suvi-Tuuli Tamminen HAU         HYL  

Maksi 1, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 15, ihanneaika 47 s, enimmäisaika 94 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 20 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Anu Niemi KKK 29,02 4,62 -17,98 0 -17,98 LUVA
2 18 beauce Frige Punasukan Frige Jenniina Ali-Kippari KUHA 32,72 4,09 -14,28 0 -14,28 SERT
3 26 porves Mosse Louisa Jussi Pöyhönen TAMSK 33,32 4,02 -13,68 0 -13,68 LUVA
4 19 auspai Witsi Hazelmoor With Or Without Marjo Kouhia WALAT 34,30 3,91 -12,70 0 -12,70 SERT
5 28 labnou TAAVI Bowmore's Just Ducky Paula Ojanen FORPK 44,30 3,03 -2,70 0 -2,70 LUVA
6 17 borcol Rai Hopeaketun Rai Ruohosipuli Kerttu Kalpio KKK 27,07 4,95 -19,93 5 5  
7 25 x-rotu Max Max Sanna Lahtinen VAU 34,86 3,84 -12,14 5 5  
8 22 espves Siru Perrofan Manuminia Belladonna Sanni Koppanen TAMSK 40,12 3,34 -6,88 5 5  
9 27 borcol Niki Mcsanikan Davallia Kiamilla Mynttinen TKK 33,84 3,96 -13,16 10 10  
10 23 borcol Mei At Your Service Made In Mei Päivi Huuskonen HU-PU 36,17 3,70 -10,83 10 10  
11 29 lappor Rampo Kielapihkan Tulin Voittamaan Outi Puhakka LAPPA 39,17 3,42 -7,83 10 10  
  21 borcol Pihka Oakmeadow Tradewind Kai Skriko KOTKA         HYL  
  24 kulnou Jake Pammukan Albin Lumitassu Johanna Helminen TAMSK         HYL  
  31 borcol Pantsu Maple Yards Illegalis Sami Puska TAMSK         HYL  
  32 auspai Yes Sanjeet A'lanala Bernadette Sini Kalliokoski WALAT         HYL  

Mini 2, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 11, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 34 papill Aura Millan Aurora Borealis Niina Nurmi FPUKO 42,84 3,34 -3,16 0 -3,16 LUVA
2 1 lanhee Opri Stallmästarens Dizzy Daffy Merja Huuskonen VAU 47,94 2,98 1,94 0 1,94  
3 39 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI 38,92 3,67 -7,08 5 5  
4 40 lanhee Hertta Stallmästarens Hertta Merja Huuskonen VAU 47,33 3,02 1,33 5 6,33  
  33 boster Rocky Great Gremlin´s Bestman Heidi Vallineva SIUNT         HYL  
  35 lanhee Milli Myheels Florence Johanna Säämänen WALAT         HYL  
  36 boster Lola East Bostons Esperanza Maija Vihtilä A-KOT         HYL  
  37 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT         HYL  
  38 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA         HYL  
  41 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Ella Pakarinen HSKH         HYL  
  42 boster Zara Great Gremlin´s Afrodite Heidi Vallineva SIUNT         HYL  

Medi 2, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 45 kromfo Stara Krumme Furche Brillant Jaana Harju YLÖKK 41,83 3,42 -4,17 5 5  
2 46 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI 40,35 3,54 -5,65 10 10  
3 48 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TASSU 45,94 3,11 -0,06 10 10  
  44 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK         HYL  
  47 cocspa Boogie Boogiestar Jonna Mattila E-HKK         HYL  
  43 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAKUT         POIS  

Maksi 2, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 16, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,1 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 51 porves Picku Elfstone Samba Shot Sami Puska TAMSK 31,74 4,51 -14,26 0 -14,26 SERT
2 56 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA 32,08 4,46 -13,92 0 -13,92 LUVA
3 55 belpam Urho Pysäkin Expert Marika Rajalampi HSKH 33,13 4,32 -12,87 5 5  
4 49 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 33,69 4,24 -12,31 5 5  
5 57 borcol Jaketti Hakukaaren Rova Sanna Lehtonen TAKUT 35,10 4,07 -10,90 5 5  
6 52 auspai Boris Örnbacka Boris Pia Korpisaari TAMSK 49,68 2,88 3,68 5 8,68  
7 61 borcol Taika Romance Maria Huttunen PORSK 35,04 4,08 -10,96 10 10  
8 59 borcol Teppo Rajahiilen Sydänyö Anu Puska TAMSK 36,73 3,89 -9,27 10 10  
9 60 belpag Ilo Finn Noir I-Doll Päivi Haavisto E-HKK 48,35 2,96 2,35 10 12,35  
  30 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS         HYL  
  50 bokser Dille Ma Baker's Jambo Tea Kaltto VAU         HYL  
  53 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  54 auskel Lysti Smart Working Akuna Tuulia Isoviita RIMA         HYL  
  58 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU         HYL  
  62 borcol Riimi Lionheart Dreamore Maija Hautere TAKUT         HYL  
  63 porves Dana Digadog's Plush Pleasure J-Lo Pia Saarinen E-HKK         HYL  

Mini 3, kello 13:35, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 38, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 82 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA 38,64 4,43 -10,36 0 -10,36  
2 67 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Sari Puusaari RIMA 39,52 4,33 -9,48 0 -9,48 SERT-A
3 71 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 42,43 4,03 -6,57 0 -6,57  
4 88 jackru Nikke Mighty Mischiefer Maybe Pasi Partanen E-HKK 42,87 3,99 -6,13 0 -6,13  
5 84 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT 44,20 3,87 -4,80 0 -4,80  
6 76 bicfri Aapo Drobek U Hradu Putna Anna Saarinen WECA 46,35 3,69 -2,65 0 -2,65  
7 93 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Päivi Ekman ATT 46,89 3,65 -2,11 0 -2,11  
8 65 lanhee Hiili Jarabindan Doba Hiili Outi Hälli E-HKK 47,43 3,61 -1,57 0 -1,57  
9 89 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI 47,59 3,59 -1,41 0 -1,41  
10 87 shelam Milli Snowglow's Velvet Rose Tanja Ingelin PORSK 41,69 4,10 -7,31 5 5  
11 96 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA 41,86 4,09 -7,14 5 5  
12 73 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen JAU 44,79 3,82 -4,21 5 5  
13 91 lanhee Stella Dreamdust Elanor Outi Hälli E-HKK 48,12 3,55 -0,88 5 5  
14 83 lanhee Rauli Bovenop Kipper Heeler Anni Jokinen TAPIT 53,37 3,20 4,37 5 9,37  
15 77 lanhee Benjami Nurmipirtin Benjami Bäämies Miia Ridderstad PAWS 59,77 2,86 10,77 5 15,77  
16 94 shelam Naru Mei Dan Boa Meira Kurvinen TASSU 59,47 2,88 10,47 10 20,47  
  66 parson Nekku Ulvomäen Onerva Maija Hautere TAKUT         HYL  
  68 käävil Bali Trucker's Wicked Bitch Johanna Kulmala ÄETSÄ         HYL  
  69 shelam Pate Papatti Uneksijan Jättipapatti Auli Salo RIMA         HYL  
  70 shelam Bess Rosebridge's Broken Heart Päivi Remula JANKK         HYL  
  72 bicfri Jäyhä Diamella Quantum Of Solace Minna Juustovaara TAMSK         HYL  
  74 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA         HYL  
  75 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  78 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         HYL  
  79 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK         HYL  
  80 parson Piipu Peatdigger Ion Flash Tuija Laurila TAMSK         HYL  
  81 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  85 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAMSK         HYL  
  86 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK         HYL  
  90 käävil Ulpu Flash Dancer's Athene Johanna Kulmala ÄETSÄ         HYL  
  92 kääpin Manu Magnum Petra Malin WECA         HYL  
  95 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  97 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU         HYL  
  98 x-rotu Hulda Hulda Vilma Flink JAU         HYL  
  99 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH         HYL  
  100 manter Lilo Hilmanter's Madeline Kirsi Kiljander-Aronen TASSU         HYL  
  101 shelam Kiira Jelisan Cinderella Päivi Huuskonen HU-PU         HYL  
  102 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK         HYL  
  64 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU         POIS  

Medi 3, kello 17:11, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 36, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 109 espves Peikko Caraydan Hoya Compacta Virpi Hujanen PIRKU 35,97 4,75 -13,03 0 -13,03  
2 136 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA 36,06 4,74 -12,94 0 -12,94  
3 104 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU 36,94 4,63 -12,06 0 -12,06  
4 114 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT 37,96 4,51 -11,04 0 -11,04  
5 110 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 39,46 4,33 -9,54 0 -9,54  
6 129 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TASSU 42,76 4,00 -6,24 0 -6,24  
7 113 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA 43,74 3,91 -5,26 0 -5,26  
8 139 amecoc Nico Little Life Pure Charm Elina Kuorikoski TAMSK 45,25 3,78 -3,75 0 -3,75  
9 142 espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 40,89 4,18 -8,11 5 5  
10 111 shelam Väinö Black Shepard's Heavenly Dude Auli Salo RIMA 41,76 4,09 -7,24 5 5  
11 103 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK 49,84 3,43 0,84 5 5,84  
12 140 koohon Johnny Oorbellen Johnny Irene Rönn-Olander PORSK 51,11 3,35 2,11 5 7,11  
13 138 parson Nemo Peatdigger Quinlan Anna Rekonen YLÖKK 43,73 3,91 -5,27 10 10  
14 124 kromfo Ransu Krumme Furche Cuba Libre Virpi Mustiala JANKK 43,99 3,89 -5,01 10 10  
15 134 parson Rocky Peatdigger Quincy Sanna Rannikko JAU 45,77 3,74 -3,23 10 10  
16 115 kromfo Zimbo Zimsalabim Åsa Rancken TSAU 47,36 3,61 -1,64 10 10  
17 130 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU 56,11 3,05 7,11 15 22,11  
  105 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  107 pumi Elli Scirpasta Ienezö Katja Laine PAHA         HYL  
  108 parson Uuno Beleriad Umppa Lumppa Marja Reunanen TAMSK         HYL  
  112 parson Martti Ulvomäen Enzo Jr Hanna Isotalo YLÖKK         HYL  
  116 kääsna Kalle Eisern Kalle Blomkvist Säde Andstén JANKK         HYL  
  117 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas JANKK         HYL  
  118 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU         HYL  
  119 kromfo Ella Krumme Furche Desdemona Maarianna Takapuro JAU         HYL  
  120 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  121 mittel Sulo Mintgarden's Argon Ella Pakarinen HSKH         HYL  
  122 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  125 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH         HYL  
  126 kromfo Sani Frogmorton's Abracadabra Jaana Harju YLÖKK         HYL  
  127 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV         HYL  
  128 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  131 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK         HYL  
  132 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK         HYL  
  135 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen VAU         HYL  
  141 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  106 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU         POIS  
  123 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU         POIS  
  133 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen JAU         POIS  
  137 tarupi Remu Boxter Heli Koskensalo TAMSK         POIS  

Maksi 3, kello 18:05, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 37, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 170 auspai Manta Popotin Biest Pirjo Sajantola E-HKK 37,98 4,50 -11,02 0 -11,02  
2 167 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK 39,92 4,28 -9,08 0 -9,08  
3 173 belpag jolli Finn Noir J-lo Johanna Peltonen E-HKK 40,49 4,22 -8,51 0 -8,51  
4 152 borcol Jeriko Briskness Jack Daniel's Sabina Lähteenmäki TAMSK 41,07 4,16 -7,93 0 -7,93  
5 149 katpai Viivi Läderinteen Belliina Kerttu Kaipio KKK 41,35 4,14 -7,65 0 -7,65  
6 157 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA 40,36 4,24 -8,64 5 5  
7 147 borcol Mandi Quasi Agitato Outi Hälli E-HKK 44,44 3,85 -4,56 5 5  
8 151 walspa Börje Castiog Cadarn Terhi Talaskivi LEVEK 45,55 3,75 -3,45 5 5  
9 145 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK 44,04 3,88 -4,96 10 10  
10 154 auspai Pro Popotin Bubi Sanna Lehtonen TAKUT 46,90 3,65 -2,10 10 10  
11 175 espves Donna Zorrazo Flying Colours Elina Vainikka JANKK 54,14 3,16 5,14 5 10,14  
12 171 sakpai Face Svarzekoks Face Kairi Sälik TAMSK 54,92 3,11 5,92 10 15,92  
13 168 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK 50,15 3,41 1,15 15 16,15  
14 143 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH 56,19 3,04 7,19 10 17,19  
15 177 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 38,41 4,45 -10,59 20 20  
16 165 pumi Pp Camms Attityd Katja Laine PAHA 43,62 3,92 -5,38 30 30  
  144 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         HYL  
  146 belpat Tutu Foolproof Dr Dolittle Susanna Laitinen P-HAU         HYL  
  148 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  150 briard Tälli Black Death Voici Tea Kaltto VAU         HYL  
  153 labnou MONA Bowmore's Evita Paula Ojanen FORPK         HYL  
  156 auspai Daa Muddy Field's Dark As The Night Elina Jokinen JANKK         HYL  
  158 lyhcol Pipsa Timonan Walzing Wanessa Pilvi Mustonen E-HKK         HYL  
  159 belpat Tara Scarlett Bevy Miss Electra Anne Murtola JANKK         HYL  
  160 borcol Nano Päättymätön Peli Tanja Kurikka TAKUT         HYL  
  161 kromfo Gromit Fannimer Alvaro Harri Nurmi JANKK         HYL  
  162 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK         HYL  
  163 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio JANKK         HYL  
  164 auskel Tex Cefeus Tre Kronor Ii Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  166 borcol Roihu Like A Wind Black Chevers Silja Larmu PIRKU         HYL  
  169 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU         HYL  
  172 borcol Kiri Never Never Land L´tight Turn Tuulia Isoviita RIMA         HYL  
  174 borcol Otti Punasukan Oliivi Suvi Aalto RIMA         HYL  
  176 borcol Ukko Woollandian Ukko Sabina Lähteenmäki TAMSK         HYL  
  178 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  179 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         HYL  
  180 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  155 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA         POIS