Kilpailu 8.11.2014 B agilityrata, paikka Janakkala, järjestäjä Suomen Kromfohrländer ry

[Mini 1] [Medi 1] [Maksi 1] [Mini 2] [Medi 2] [Maksi 2] [Mini 3] [Medi 3] [Maksi 3]

Mini 1, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 11, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 2 lanhee Ruuti Elizabeth Anne-Marie Salmio E-HKK 38,57 3,63 -10,43 0 -10,43 LUVA
2 3 kiihar Molly Yasminblossom Ria Muurinen E-HKK 40,11 3,49 -8,89 0 -8,89 LUVA
3 7 tiispa Lily Nanaza Chilily Carita Fast HSKK 47,18 2,97 -1,82 0 -1,82 SERT
4 13 lanhee Saimi Moonglade's Top Model Merja Huuskonen VAU 47,59 2,94 -1,41 0 -1,41 LUVA
5 12 papill Mocca Neelis Absolut Mocca Jaana Airola P-HAU 36,04 3,88 -12,96 5 5  
6 9 bichav Rocky Divanera Amore Invincible Laura Penttilä WALAT 52,44 2,67 3,44 5 8,44  
7 8 lanhee Freya Myheels Fortune Nelli Numminen LÄGI 33,76 4,15 -15,24 10 10  
8 4 borter Einari Foxilux Ritolan Einari Marjo Salonen BORTK 53,67 2,61 4,67 15 19,67  
  5 karmäy ELSA Taxette's Private Collection Tuija Saarinen VAU         HYL  
  10 jackru Ruuti Roverrandom Gp As Oberon Sini Kalliokoski WALAT         HYL  
  11 tarupi Pontus Yacatis Wiksu Weto Susanna Kaukinen JAU         HYL  
  6 cavspa Nelli Lehtikummun Delicate Blond Maria Kokkinen JANKK         POIS  

Medi 1, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 3, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 14 espves Luna Cass Ole Mango Nina Örn E-HKK 28,72 4,88 -20,28 0 -20,28 SERT
2 15 pumi Taivas Elohopean Etenee Ääneti Pirita Kurka E-HKK 41,46 3,38 -7,54 15 15  
  16 parson Diego Lamun Diego Suvi-Tuuli Tamminen HAU         HYL  

Maksi 1, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 13, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 2,9 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 26 porves Mosse Louisa Jussi Pöyhönen TAMSK 31,87 4,39 -17,13 0 -17,13 LUVA
2 22 espves Siru Perrofan Manuminia Belladonna Sanni Koppanen TAMSK 32,13 4,36 -16,87 0 -16,87 LUVA
3 17 borcol Rai Hopeaketun Rai Ruohosipuli Kerttu Kalpio KKK 30,08 4,65 -18,92 5 5  
4 23 borcol Mei At Your Service Made In Mei Päivi Huuskonen HU-PU 33,93 4,13 -15,07 5 5  
5 28 labnou TAAVI Bowmore's Just Ducky Paula Ojanen FORPK 49,60 2,82 0,60 5 5,60  
6 29 lappor Rampo Kielapihkan Tulin Voittamaan Outi Puhakka LAPPA 35,42 3,95 -13,58 10 10  
7 31 borcol Pantsu Maple Yards Illegalis Sami Puska TAMSK 36,32 3,86 -12,68 10 10  
8 20 borcol Soppa Magical Joy Quicksilver's Dream Anu Niemi KKK 36,74 3,81 -12,26 10 10  
  21 borcol Pihka Oakmeadow Tradewind Kai Skriko KOTKA         HYL  
  24 kulnou Jake Pammukan Albin Lumitassu Johanna Helminen TAMSK         HYL  
  25 x-rotu Max Max Sanna Lahtinen VAU         HYL  
  27 borcol Niki Mcsanikan Davallia Kiamilla Mynttinen TKK         HYL  
  32 auspai Yes Sanjeet A'lanala Bernadette Sini Kalliokoski WALAT         HYL  

Mini 2, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 11, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 38 parson Flow Scotstyles Flying Flow Sari Puusaari RIMA 35,59 4,30 -12,41 0 -12,41 SERT
2 34 papill Aura Millan Aurora Borealis Niina Nurmi FPUKO 45,11 3,39 -2,89 0 -2,89 SERT
3 1 lanhee Opri Stallmästarens Dizzy Daffy Merja Huuskonen VAU 50,10 3,05 2,10 0 2,10  
4 33 boster Rocky Great Gremlin´s Bestman Heidi Vallineva SIUNT 43,80 3,49 -4,20 5 5  
5 36 boster Lola East Bostons Esperanza Maija Vihtilä A-KOT 49,70 3,08 1,70 5 6,70  
6 40 lanhee Hertta Stallmästarens Hertta Merja Huuskonen VAU 50,15 3,05 2,15 5 7,15  
7 37 jackru Riita Pepperinos Crispy Crunch Marita Karlund WALAT 39,69 3,86 -8,31 10 10  
8 39 lanhee Wilson Myheels Firestone Tiina Sundholm LÄGI 46,27 3,31 -1,73 10 10  
  35 lanhee Milli Myheels Florence Johanna Säämänen WALAT         HYL  
  41 mittel Milo Mintgarden's Lawrencium Ella Pakarinen HSKH         HYL  
  42 boster Zara Great Gremlin´s Afrodite Heidi Vallineva SIUNT         HYL  

Medi 2, kello 12:30, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 5, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 48 manter Speedy Hannula Renholms Roslagens Ros Kirsi Kiljander-Aronen TASSU 35,02 4,37 -12,98 0 -12,98 SERT
2 44 cocspa Lilla Windmillwood Karina Kerttu Kalpio KKK 42,26 3,62 -5,74 5 5  
3 46 shelam Nao Käpäläkoplan Tuuli Tiina Linna LÄGI 43,61 3,51 -4,39 15 15  
  45 kromfo Stara Krumme Furche Brillant Jaana Harju YLÖKK         HYL  
  47 cocspa Boogie Boogiestar Jonna Mattila E-HKK         HYL  
  43 kromfo Tapa Alobelin Bianca Hanna Degerman TAKUT         POIS  

Maksi 2, kello 12:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 17, ihanneaika 48 s, enimmäisaika 96 s, eteneminopeus 3,2 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 58 borcol Roope Peatdigger Ben Marika Käki HAU 36,04 4,24 -11,96 0 -11,96 SERT
2 50 bokser Dille Ma Baker's Jambo Tea Kaltto VAU 37,66 4,06 -10,34 0 -10,34 LUVA
3 59 borcol Teppo Rajahiilen Sydänyö Anu Puska TAMSK 38,50 3,97 -9,50 0 -9,50 SERT
4 60 belpag Ilo Finn Noir I-Doll Päivi Haavisto E-HKK 43,98 3,48 -4,02 0 -4,02 LUVA
5 49 auskel Kasku Kauhee Smok Mia Tikkanen ATT 34,76 4,40 -13,24 5 5  
6 30 borcol Tuuri Never Never Land U'dare Devil Iris Kieme PAGIS 36,70 4,17 -11,30 5 5  
7 52 auspai Boris Örnbacka Boris Pia Korpisaari TAMSK 40,97 3,73 -7,03 5 5  
8 62 borcol Riimi Lionheart Dreamore Maija Hautere TAKUT 38,01 4,03 -9,99 10 10  
9 63 porves Dana Digadog's Plush Pleasure J-Lo Pia Saarinen E-HKK 42,44 3,61 -5,56 10 10  
10 56 auskel Tahvo Nallikallion Kaitse O Mahti Jenny Rantamölö RIMA 40,84 3,75 -7,16 15 15  
11 55 belpam Urho Pysäkin Expert Marika Rajalampi HSKH 44,00 3,48 -4,00 20 20  
  18 beauce Frige Punasukan Frige Jenniina Ali-Kippari KUHA         HYL  
  19 auspai Witsi Hazelmoor With Or Without Marjo Kouhia WALAT         HYL  
  53 kksaks Viivi Viivi Nina Källi TAMMI         HYL  
  54 auskel Lysti Smart Working Akuna Tuulia Isoviita RIMA         HYL  
  57 borcol Jaketti Hakukaaren Rova Sanna Lehtonen TAKUT         HYL  
  61 borcol Taika Romance Maria Huttunen PORSK         HYL  
  51 porves Picku Elfstone Samba Shot Sami Puska TAMSK         POIS  

Mini 3, kello 14:50, tuomari Petteri Kerminen, koirakoita 38, ihanneaika 46 s, enimmäisaika 92 s, eteneminopeus 3,5 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 71 parson Cara Peatdigger Ion Fire Fly Sanna Rannikko JAU 37,33 4,29 -8,67 0 -8,67  
2 99 bicfri Säde Diamella Keep Shining Riikka Lavonen HSKH 37,47 4,27 -8,53 0 -8,53  
3 79 borter Koodi Heathberry's Code Red Marjo Einola PORSK 37,51 4,27 -8,49 0 -8,49  
4 88 jackru Nikke Mighty Mischiefer Maybe Pasi Partanen E-HKK 37,52 4,26 -8,48 0 -8,48  
5 66 parson Nekku Ulvomäen Onerva Maija Hautere TAKUT 38,56 4,15 -7,44 0 -7,44  
6 86 papill Bella Belladonna Marika Hiltunen VEIKK 40,18 3,98 -5,82 0 -5,82  
7 97 tarupi Jussi Tarupihan Keskikesänjuhla Markku Kaukinen JAU 41,41 3,86 -4,59 0 -4,59  
8 76 bicfri Aapo Drobek U Hradu Putna Anna Saarinen WECA 41,55 3,85 -4,45 0 -4,45  
9 93 schipp Mey Pikkuhäjyn Lumene Päivi Ekman ATT 42,21 3,79 -3,79 0 -3,79  
10 65 lanhee Hiili Jarabindan Doba Hiili Outi Hälli E-HKK 43,72 3,66 -2,28 0 -2,28  
11 74 bichav Demi Sanillan Ice Princess Jenny Rantamölö RIMA 45,41 3,52 -0,59 0 -0,59  
12 77 lanhee Benjami Nurmipirtin Benjami Bäämies Miia Ridderstad PAWS 47,29 3,38 1,29 0 1,29  
13 90 käävil Ulpu Flash Dancer's Athene Johanna Kulmala ÄETSÄ 37,33 4,29 -8,67 5 5  
14 98 x-rotu Hulda Hulda Vilma Flink JAU 38,04 4,21 -7,96 5 5  
15 67 parson Sulo Scotstyles Foxtrot Sari Puusaari RIMA 38,79 4,12 -7,21 5 5  
16 91 lanhee Stella Dreamdust Elanor Outi Hälli E-HKK 40,19 3,98 -5,81 5 5  
17 102 pebagv Mimosa Nightdream Cote De Pablo Martti Takala TUUKK 54,56 2,93 8,56 0 8,56  
18 69 shelam Pate Papatti Uneksijan Jättipapatti Auli Salo RIMA 46,43 3,45 0,43 10 10,43  
  68 käävil Bali Trucker's Wicked Bitch Johanna Kulmala ÄETSÄ         HYL  
  70 shelam Bess Rosebridge's Broken Heart Päivi Remula JANKK         HYL  
  72 bicfri Jäyhä Diamella Quantum Of Solace Minna Juustovaara TAMSK         HYL  
  73 kääsna Ufo Hott'n Tott Da Ufo Son Of Afi Katja Nieminen JAU         HYL  
  75 lanhee Nelson Myheels Tuxedo Tiina Sundholm LÄGI         HYL  
  78 jackru Mäyrä Snowjack Make Believe Noora Naaralainen PCTEAM         HYL  
  80 parson Piipu Peatdigger Ion Flash Tuija Laurila TAMSK         HYL  
  81 parson Justus Arbor Vitae Fosforos Eveliina Sipilä JAU         HYL  
  82 parson Fly Double Barrel's Tasty Toscana Timo Puusaari RIMA         HYL  
  83 lanhee Rauli Bovenop Kipper Heeler Anni Jokinen TAPIT         HYL  
  84 schipp Bami Pikkuhäjyn Biparminttu Pilvi Ekman ATT         HYL  
  85 parson Maisa Miselin Manuela Mendez Toni Lahdensivu TAMSK         HYL  
  87 shelam Milli Snowglow's Velvet Rose Tanja Ingelin PORSK         HYL  
  89 jackru Zala Jackobean Zartbitter Schoko Emmiina Abrahamsson LÄGI         HYL  
  92 kääpin Manu Magnum Petra Malin WECA         HYL  
  94 shelam Naru Mei Dan Boa Meira Kurvinen TASSU         HYL  
  95 parson Sinni Tupla-Täplän Ikkunaprinsessa Simo Kerkelä IMPHA         HYL  
  96 parson Chili Tairngire Tangerine Sari Puusaari RIMA         HYL  
  100 manter Lilo Hilmanter's Madeline Kirsi Kiljander-Aronen TASSU         HYL  
  101 shelam Kiira Jelisan Cinderella Päivi Huuskonen HU-PU         HYL  
  64 cavspa Mandi Fireboy's Smooth Star Riitta Haaranen JAU         POIS  

Medi 3, kello 15:55, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 36, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 122 parson Pena Akiina's Knight Simo Kerkelä IMPHA 40,94 4,40 -8,06 0 -8,06  
2 108 parson Uuno Beleriad Umppa Lumppa Marja Reunanen TAMSK 45,15 3,99 -3,85 0 -3,85 SERT-A
3 131 espves Pippa Aquacrest I´m Worth Knowing Elina Vainikka JANKK 47,65 3,78 -1,35 0 -1,35  
4 118 kesvil Tyyne Celesterling Dazzling Dancer Eeva Ihatsu JAU 41,74 4,31 -7,26 5 5  
5 110 espves Iitu Caraydan Infinita Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 48,69 3,70 -0,31 5 5  
6 125 schape Tosca La Familia's Chakka Tosca Tosela Marko Kapiainen HSKH 49,11 3,66 0,11 5 5,11  
7 139 amecoc Nico Little Life Pure Charm Elina Kuorikoski TAMSK 51,56 3,49 2,56 5 7,56  
8 112 parson Martti Ulvomäen Enzo Jr Hanna Isotalo YLÖKK 51,40 3,50 2,40 10 12,40  
9 142 espves Pirre Pevikan Velhotar Kirsimaaria Inkinen-Moukola TOISK 51,89 3,47 2,89 10 12,89  
  103 espves Oosa Concurrido Osado Osa Merja Rajala PORSK         HYL  
  104 espves Zili Concurrido Zancada Sanna Kobylin JAU         HYL  
  105 espves Moona Concurrido Osita Riitta Haaranen JAU         HYL  
  107 pumi Elli Scirpasta Ienezö Katja Laine PAHA         HYL  
  109 espves Peikko Caraydan Hoya Compacta Virpi Hujanen PIRKU         HYL  
  111 shelam Väinö Black Shepard's Heavenly Dude Auli Salo RIMA         HYL  
  113 kromfo Tikkis Kipazin Just A Trick Kati Nieminen IMPHA         HYL  
  114 kromfo Pila Kipazin Just A Joke Hanna Degerman TAKUT         HYL  
  116 kääsna Kalle Eisern Kalle Blomkvist Säde Andstén JANKK         HYL  
  117 kromfo Zona Jettildan Bellinzona Tilda Kangas JANKK         HYL  
  119 kromfo Ella Krumme Furche Desdemona Maarianna Takapuro JAU         HYL  
  120 koohon Veiko Bullbenz Kooi Veiko Geri Henrika Pelkonen HSKH         HYL  
  121 mittel Sulo Mintgarden's Argon Ella Pakarinen HSKH         HYL  
  124 kromfo Ransu Krumme Furche Cuba Libre Virpi Mustiala JANKK         HYL  
  126 kromfo Sani Frogmorton's Abracadabra Jaana Harju YLÖKK         HYL  
  127 shelam Foxi Foxitar Discoständi Heli Vainio-Korhonen KANAV         HYL  
  128 x-rotu Rosa Rosella Taina Rantanen VEIKK         HYL  
  129 manter Chili Hannula Renholms Tango Rosa Juha Aronen TASSU         HYL  
  130 kromfo Tofsan Krumme Furche Flammentanz Åsa Rancken TSAU         HYL  
  132 koohon Tinka Black Amiikos Oekelina Odilia Merja Rajala PORSK         HYL  
  133 kääsna Deedee Esslex Dexter Mcigors Katja Nieminen JAU         HYL  
  134 parson Rocky Peatdigger Quincy Sanna Rannikko JAU         HYL  
  135 parson Yonna Bravefellow Yonna Merja Laaksonen VAU         HYL  
  136 koohon Rooney Wenarjas Spirit Of Action Otto Niinikoski RIMA         HYL  
  138 parson Nemo Peatdigger Quinlan Anna Rekonen YLÖKK         HYL  
  140 koohon Johnny Oorbellen Johnny Irene Rönn-Olander PORSK         HYL  
  141 espves Tigi Concurrido Jovial Joya Sanna Kobylin JAU         HYL  
  106 espves Peppi Caraydan Icastica Jonna Väyrynen HAU         POIS  
  123 kromfo Jytä Jettildan Basso Stelvio Tarja Moisio HAU         POIS  
  137 tarupi Remu Boxter Heli Koskensalo TAMSK         POIS  

Maksi 3, kello 19:15, tuomari Janne Karstunen, koirakoita 36, ihanneaika 49 s, enimmäisaika 98 s, eteneminopeus 3,7 m/s
Sija Nro Rotu Nimi Virallinen nimi Ohjaaja Seura Aika Nopeus AV RV Tulos Muuta
1 172 borcol Kiri Never Never Land L´tight Turn Tuulia Isoviita RIMA 40,89 4,40 -8,11 0 -8,11 SERT-A
2 152 borcol Jeriko Briskness Jack Daniel's Sabina Lähteenmäki TAMSK 44,59 4,04 -4,41 0 -4,41  
3 173 belpag jolli Finn Noir J-lo Johanna Peltonen E-HKK 45,62 3,95 -3,38 0 -3,38  
4 145 snauts Nada Jettyspoof's Schwartze Kurve Tiina Pehkonen HSKK 49,50 3,64 0,50 0 0,50  
5 151 walspa Börje Castiog Cadarn Terhi Talaskivi LEVEK 49,57 3,63 0,57 0 0,57  
6 175 espves Donna Zorrazo Flying Colours Elina Vainikka JANKK 53,98 3,34 4,98 0 4,98  
7 177 auskel Ansa Nallikallion Auringonkukka Mia Tikkanen ATT 43,72 4,12 -5,28 5 5  
8 162 borcol Ilo Tending Quest Lotta Korventausta TAMSK 45,70 3,94 -3,30 5 5  
9 174 borcol Otti Punasukan Oliivi Suvi Aalto RIMA 49,34 3,65 0,34 5 5,34  
10 170 auspai Manta Popotin Biest Pirjo Sajantola E-HKK 42,65 4,22 -6,35 10 10  
11 150 briard Tälli Black Death Voici Tea Kaltto VAU 45,25 3,98 -3,75 10 10  
12 159 belpat Tara Scarlett Bevy Miss Electra Anne Murtola JANKK 49,00 3,67 0,00 10 10  
13 158 lyhcol Pipsa Timonan Walzing Wanessa Pilvi Mustonen E-HKK 63,26 2,85 14,26 15 29,26  
  144 lappor Velho Mikälie Xynyt Anna Parviainen LAKKE         HYL  
  146 belpat Tutu Foolproof Dr Dolittle Susanna Laitinen P-HAU         HYL  
  147 borcol Mandi Quasi Agitato Outi Hälli E-HKK         HYL  
  148 belpag Sylvi Rokkitassun Cameron Diaz Johanna Peltonen E-HKK         HYL  
  149 katpai Viivi Läderinteen Belliina Kerttu Kaipio KKK         HYL  
  153 labnou MONA Bowmore's Evita Paula Ojanen FORPK         HYL  
  154 auspai Pro Popotin Bubi Sanna Lehtonen TAKUT         HYL  
  156 auspai Daa Muddy Field's Dark As The Night Elina Jokinen JANKK         HYL  
  157 borcol Max Maple Yard Firebird Anu Sundell HI-HA         HYL  
  160 borcol Nano Päättymätön Peli Tanja Kurikka TAKUT         HYL  
  161 kromfo Gromit Fannimer Alvaro Harri Nurmi JANKK         HYL  
  163 auskel Entti Nallikallion Kamileontti Noora Suntio JANKK         HYL  
  164 auskel Tex Cefeus Tre Kronor Ii Alessa Koskinen TAMSK         HYL  
  165 pumi Pp Camms Attityd Katja Laine PAHA         HYL  
  166 borcol Roihu Like A Wind Black Chevers Silja Larmu PIRKU         HYL  
  167 kromfo Ruffe Raasillan Arcus Martti Takala TUUKK         HYL  
  168 holpal Nikita Carondan Amalia Tiina Pehkonen HSKK         HYL  
  169 belpam Gita Frosty Forest Bumblebee Heini Kämäräinen JAU         HYL  
  171 sakpai Face Svarzekoks Face Kairi Sälik TAMSK         HYL  
  176 borcol Ukko Woollandian Ukko Sabina Lähteenmäki TAMSK         HYL  
  178 isovil Cara Sir Ascot's Classy Cardamon Alli Arppe I-HAH         HYL  
  179 borcol Vea Tronic Pashmina Heli Järnefelt JAU         HYL  
  180 auspai Vespa Tamburenga's Beech Queen Air Sari Kariluoto HSKH         HYL  
  143 auspai Ampu Kariluodon Ampuhaukka Sari Kariluoto HSKH         POIS  
  155 beauce Bro Punasukan Busybody Suvi Aalto RIMA         POIS